Technické problémy

Technické problémy

Naspäť

Nedá sa nahrať hra alebo zaznamenávam spomalenie (lag). Čo môžem spraviť?

Naša hra si vyžaduje stabilné pripojenie na internet a je vyvinutá s ohľadom na najnovšie systémy, verzie prehliadačov, ovládačov grafických kariet, či ďalších komponentov vo vašom počítači. Vyžaduje si tiež povolenie hardvérovej akcelerácie v prehliadači podľa vášho výberu. Aj keď je to vo väčšine prehliadačov predvolene povolené, nemusí to tak byť vo všetkých prehliadačoch a mohlo by to byť deaktivované používateľom, prípadne samotným prehliadačom.

Google Chrome verzia 86
Zistili sme, že hráči, ktorí si aktualizujú svoj prehliadač Google Chrome na verziu 86, alebo používajú iný prehliadač založený na Chromium (ako napríklad Microsoft Edge, Opera atď.) môžu naraziť na problémy pri hraní. Tie sa prejavujú tým, že nemôžu načítať herného klienta, alebo môžu zaznamenať spomalenie. To je vo väčšine prípadov spôsobené kvôli tomu, že sa v prehliadači vypne tzv. hardvérová akcelerácia. Túto funkciu môžete znova povoliť manuálne, čo vám vo väčšine prípadov umožní opäť hrať hru.

Ak chcete opäť povoliť hardvérovú akceleráciu vo vašom prehliadači, môžete tak spraviť v jeho nastaveniach. V prehliadači Google Chrome tak spravíte kliknutím na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu rozhrania prehliadača. Odtiaľ vyberte možnosť „Nastavenia“. Prípadne môžete navštíviť stránku „chrome://settings“ priamo cez panel s adresou URL v prehliadači Google Chrome.

V rámci nastavení potom buď pomocou vyhľadávacieho panela v hornej časti vyhľadajte výraz „hardvérová akcelerácia“, alebo v ponuke na ľavej strane kliknite na položku „Rozšírené“ a potom na položku „Systém“.

Teraz by sa vám malo zobraziť nastavenie s názvom „Použiť hardvérovú akceleráciu, ak je k dispozícii“. Povolíte to prepnutím prepínača na pravú stranu. Prehliadač Google Chrome vás požiada o opätovné spustenie, aby sa zmeny mohli prejaviť. Prosím, urobte to.Nastavenia pre ďalšie prehliadače môžu vyzerať odlišne, ale názov možnosti bude takmer vždy obsahovať slová „hardvérová akcelerácia“. Ak neviete, ako skontrolovať toto nastavenie pre prehliadač podľa vášho výberu, navštívte webovú stránku výrobcu alebo sekciu Pomocníka prehliadača, ktorú nájdete často v jeho nastaveniach.

Po reštartovaní prehliadača by ste mali mať k hre opäť prístup. Ak sa tak nestalo, môže to byť kvôli problému s kompatibilitou, ktorý je pravdepodobne spôsobený zastaranými ovládačmi vášho systému, najmä grafickej karty. Konkrétne so zavedením prehliadača Google Chrome verzie 86 bola zistená nekompatibilita s grafickými kartami AMD, ktoré používajú ovládače používajúce interné čísla verzií AMD 8.17.10 * a staršie. Môžu sa však vyskytnúť aj prípady, keď zastaraný ovládač spôsobí problémy, ktoré nie sú špecifické pre túto verziu ovládača. Vo všetkých týchto prípadoch vám odporúčame stiahnuť si najnovšie grafické ovládače od výrobcu vašej grafickej karty. Najčastejšie sa používajú AMD, Nvidia a Intel.

Môžete tiež vyskúšať hrať hru prostredníctvom iného prehliadača podľa vášho výberu (napr. Mozilla Firefox, ktorý nie je založený na Chrome), alebo môžete kontaktovať náš tím podpory kliknutím na zelené tlačidlo „Kontaktujte nás“ v dolnej časti tohto článku. Radi vám pomôžeme!
Výber jazyka