Události

Události

Zpět

Historická událost 2024: Mechaniky

Obecný přehled

Při prvním otevření okna Události budete vyzváni k dokončení výukového programu. Jakmile se naučíte bojovat, můžete zahájit novou bitvu. Každá série bitev se skládá ze 7 nepřátelských soubojů, po nichž následuje hrozivý Boss. Vy i váš nepřítel jste zastoupeni kartami ve vašem balíčku. V každém střetnutí se vaše karta utká v souboji s kartou nepřítele. Všechny karty postav patří k určité frakci, která ovlivňuje, kolik poškození mohou způsobit nepříteli a kolik poškození může nepřítel způsobit jim. Poškození také závisí na tom, jak silná je samotná karta, ale o tom až později.

Než se pustíte do první bitvy, musíte si nejprve vybrat obtížnost. Čím těžší obtížnost, tím větší odměna, pokud vyhrajete! Máte na výběr mezi lehkou, střední a těžkou obtížností. Každá obtížnost je reprezentována jinou historickou postavou, která je zároveň Bossem, jehož budete muset na konci bitvy porazit. V této fázi si také můžete zobrazit karty, které bude váš balíček obsahovat, kliknutím na symbol otazníku v pravém horním rohu balíčku.


Další věc, kterou byste měli vědět, než se vrhnete do boje, jsou měny události: Bojové mince a vstupenky.

Pomocí Bojových mincí si v bitvách můžete doplnit zdraví, koupit si karty schopností nebo si je znovu vylosovat.

Dokončete úkoly událostí, abyste je získali, nebo si jich za diamanty kupte ještě více!

Pomocí Vstupenek můžete zahájit bitvu. Lístky se časem doplňují, ale vždy jich můžete získat více za diamanty.

Jakmile si vyberete balíček, klikněte na tlačítko "Vstupte do bitvy", abyste utratili vstupenku a zahájili bitvy!

Během bitvy

Vy i nepřítel máte svůj vlastní "koutek" s důležitými statistikami. Jakmile se ocitnete v bojovém okně, uvidíte, že obě strany mají na obou stranách okna události ukazatel zdraví reprezentovaný srdíčkem. Mějte na paměti, že ukazatel zdraví představuje váš celkový počet bodů zdraví po celou dobu trvání bitvy. Naproti tomu ukazatel zdraví nepřítele představuje úroveň zdraví nepřátelské karty, se kterou právě svádíte souboj.

Při hře sledujte své zdraví. Pokud vám dojde, prohrajete celou bitvu a přijdete o odměny z karet, ke kterým jste se ještě nedostali. Abychom vám to usnadnili, přidali jsme upozornění na nízký stav zdraví. Pokud narazíte na situaci, kdy vám nepřátelská karta určitě sníží zdraví pod nulu, začne ukazatel zdraví blikat a vyzve vás k doplnění, což můžete udělat kliknutím na znaménko plus vedle něj. Doplnění zdraví stojí bojové mince.


Při každém souboji s nepřátelskou kartou bude použitá karta odstraněna z vašeho balíčku bez ohledu na výsledek souboje. Vyčerpání karet je dalším způsobem, jak prohrát bitvu, proto si nezapomeňte zkontrolovat, kolik jich máte a jaká je pravděpodobnost, že se vám budou v budoucnu hodit.

V rohu si můžete zobrazit karty v aktuálním balíčku kliknutím na toto tlačítko přímo pod ním. Znalost vašich karet vám pomůže orientovat se v bitvě a lépe plánovat tahy.

Pokud potřebujete odkázat na některé aspekty mechaniky, můžete tak učinit v průvodci bitvou — tlačítko v levém dolním rohu okna.


Za každou úspěšně poraženou kartu získáte odměnu. Odměny si můžete prohlédnout přímo pod kartou nepřítele. Odměny se pohybují v rozmezí: body pokroku pro hlavní ceny, truhly s odměnami a karty schopností. Pokračujte ve čtení tohoto článku a dozvíte se více o posledně jmenovaných.

Jiná karta

Nevyhnutelně se dostanete do situace, kdy karta, kterou máte po ruce, nebude tou nejlepší volbou pro boj s nepřátelskou kartou, na kterou jste narazili. V takových případech použijte funkci Jiná karta. Klikněte na příslušné tlačítko pod kartou a hra vám nabídne tři možnosti, kterými můžete procházet, dokud nenajdete kartu, která vám vyhovuje.


Kliknutím na tlačítko Vybrat vyberte kartu a znovu zadejte bitvu.

Pokud vám žádná z navrhovaných možností nevyhovuje, klikněte znovu na tlačítko Jiná karta. Každé nové líznutí vás bude stát bojové mince a nabídne vám nové karty z vašeho balíčku.

Nyní se vrhneme na podrobnosti.

Karty

Karty postav a frakce

Váš úspěch v bitvách závisí na tom, jak hrajete karty. Na všech kartách postav najdete údaj o jejich frakci, rozsahu poškození a bonusu k frakci.

Výsledek každé bitvy ovlivní frakce karet na obou stranách. Představte si to jako kámen-nůžky-papír:

Génius
Překonává šampiony! (Bonusový útok proti kartám typu Šampion)
Šampioni
Přemáhá velitele! (Bonusový útok proti kartám typu Velitel)
Velitel
Obelstí génie! (Bonusový útok proti kartě typu Génius)
Manipulátoři
Nikdo nemůže odhadnout jejich motivy! (Žádný frakční bonus. Žádná jiná frakce nemá bonus proti Manipulátorům)

Na tento tahák se můžete ve hře kdykoli odvolat, protože je zobrazen uprostřed bojového okna.


Kromě toho je na všech kartách postav uvedeno, zda mají proti nepříteli bonus nebo nevýhodu. Pokud má karta bonus, zobrazí se na ní zelené znaménko plus. Pokud ne, zobrazí se červené znaménko mínus.


Vaše karta má rozsah poškození, které může způsobit, a každá karta má bonus proti určitému typu (kromě karet manipulátorů). Když kliknete na tlačítko "Boj", způsobíte nepříteli poškození odpovídající rozsahu poškození vybrané karty plus bonusy, které máte proti danému typu karty. Například pokud vaše karta způsobuje poškození 4-6, kliknutím na "Boj" náhodně vyberete hodnotu mezi 4 a 6 a odečtete ji od zdraví nepřítele - plus případný bonus za poškození od vašeho typu karty! Nepřítel však bude útočit i na vás, takže si zkontrolujte, zda nepřítel nemůže vyčerpat všechno vaše zdraví jedním zásahem, jinak byste mohli skončit poraženi!

Karty schopností

Karty schopností mohou zvrátit průběh každé bitvy. Jednou za čas se vám v bitvě podaří získat kartu schopnosti. Karty schopností jsou jedinečné karty, které nemají přidělenou frakci ani poškození, ale poskytují speciální efekt, například vyčerpávají zdraví nepřítele, způsobují určitý počet poškození atd. Při použití karet schopností jste chráněni před poškozením nepřítele. Podívejte se na tento symbol pod kartou nepřítele, abyste rozpoznali bitvy, které vám přinesou karty schopností.

Jakmile takového nepřítele úspěšně porazíte, budete si moci v otevřeném obchodě s kartami vybrat karty schopností podle svých představ. Jednu kartu schopností máte zaručenou, protože si ji můžete vyzvednout jako odměnu za vítězný boj. Za bojové mince si jich však můžete pořídit více, abyste byli připraveni na všechny situace, které vám budoucí souboje přichystají! Výběr karet v obchodě závisí na obtížnosti bitvy a vaší vyjednávací síle.


Vyjednávací síla je reprezentována tímto symbolem, který uvidíte v různých situací v rámci celé události.


Tato síla vám poskytuje další výhodu proti nepřátelům. Čím více jich máte, tím vyšší je pravděpodobnost, že získáte jednu z následujících mocných karet schopností, které mohou proměnit každou bitvu v procházku růžovým sadem:

  • Atentát: Smrtící síla, která okamžitě vyřadí nepřítele ze hry.
  • Velká kořist: Uděluje hráči 3x body postupu pro velké ceny spolu s odměnami v truhle.
  • Velké navýšení: Uděluje okamžitě body postupu pro velké ceny.
  • Velká liga: Rychlá cesta k ligovým bodům, která urychlí váš postup v soutěžní aréně.
  • Posily: Posiluje váš balíček přidáním 3 karet síly, čímž zvyšuje vaše strategické možnosti a odolnost v bitvách.
Vyjednávací sílu můžete získat z hlavní řady velkých cen a prostřednictvím konkrétních výzev rivala.

Výběr jazyka