Cechové expedície

Cechové expedície

Naspäť

Čo sú to Cechové expedície a ako si ich zahrám?

Cechové expedície sú kooperatívnou hernou funkciou pre rôzne platformy, v ktorej si s kamarátmi z cechu razíte cestu cez množstvo lokalít a získavate osobné odmeny a moc cechu.

Expedície sa začínajú automaticky každý utorok a trvajú 6 dní. Každý hráč, ktorý je členom cechu a v čase začiatku expedície dosiahol Dobu železnú, môže prispieť k úspechu svojho cechu tým, že sa zúčastní prebiehajúcej expedície. ​

Na mapu Cechovej expedície sa môžete dostať dvomi spôsobmi: 

Tlačidlo Cechovej expedície (HUD)
Budova mimo mesto (Loď)

Ako môžete vidieť, mapa v prvých troch úrovniach je ladená do prostredia džungle a sprevádza ju zodpovedajúca hudba. Každý člen cechu má svoju vlastnú individuálnu mapu, ktorú musí dokončiť, ale všetci členovia zdieľajú spoločný cieľ, zobrazený na lište v hornej časti obrazovky (alebo v spodnej časti, ak hráte prostredníctvom našej mobilnej aplikácie).


Na lište sa spočítavajú '''Expedičné body''' nazbierané vašim cechom. Zakaždým, keď dosiahnete nový cieľ, váš cech získa cechovú moc. Moc pre váš cech sa pripočítava každý deň, keď sa uskutoční denný prepočet. Kliknutím na lištu si môžete zobraziť ďalšie podrobnosti.

Expedičné body pochádzajú z hlavného prvku, ktorý si všimnete na mape - rôznych miest (nazývaných '''Stretnutia'''). Tie sa dajú vyriešiť buď bojom, alebo prostredníctvom vyjednávacej minihry. Vždy, keď vyriešite stretnutie, budete si môcť z truhlice po ňom vybrať aj osobnú odmenu a prejsť na ďalšie stretnutie.

Hmla, ukrývajúca mapu expedície mizne postupne v závislosti od toho, ako postupujete ďalej, a odkrýva nové stretnutia a truhlice s odmenami. Majte na pamäti, že „väčšie“ stretnutia sú vždy väčšou výzvou než tie „menšie“. Ak sa na mape expedície stratíte, zlatá šípka vám vždy ukáže vašu aktuálnu pozíciu.


Aktuálne miesto stretnutia je označené žltou šípkou. Keď na ňu kliknete, budete mať na výber, či chcete zaútočiť na miestnych obyvateľov, alebo s nimi pokojne vyjednať dohodu. Doba jednotiek a celková náročnosť stretnutí závisí od vášho vlastného pokroku v technologickom strome výskumu. Niektoré stretnutia budú ťažšie na vyriešenie ako iné (najmä tie, ktoré predstavujú väčšie miesta stretnutí) a môžu obsahovať dvojvlnové bitky.


Pokusy
Každá bitka alebo vyjednávanie stojí jeden pokus, bez ohľadu na to, či ide o výhru, prehru alebo ústup. Pokusy sa obnovujú rýchlosťou jeden pokus za hodinu. Pokusy môžete získať aj ako odmenu alebo si ich kúpiť za medaily či diamanty.Boje (Obtiažnosti 1-4)
Ako sme už spomenuli, stretnutia môžete riešiť dvoma spôsobmi - bojom alebo vyjednávaním. Boj by vám už mal byť známy, pretože je rovnaký ako všade v hre (mapa kontinentu, PvP a CvC).

Doba jednotiek a celková obtiažnosť stretnutí závisí od vášho vlastného pokroku v technologickom strome výskumu na začiatku expedície. Môžete tiež čeliť dvojvlnovým bitkám, ako aj jednotkám so zvýšeným útokom/obranou v závislosti od vlastnej éry.

Vyjednávanie (Obtiažnosti 1-4)
Keď prvýkrát stlačíte tlačidlo Vyjednávanie, uvidíte, že vás osloví päť miestnych obyvateľov. Každý z nich od vás bude chcieť určitú vec, ale nepovie vám, ktorá to je! Budete si môcť vybrať a ponúknuť im zdroje.

Po výbere zdrojov môžete stlačiť tlačidlo "Vyjednávanie" (v tomto okamihu sa z panela pokusov stiahne 1 pokus). Nezabudnite, že tieto zdroje budete rozdávať miestnym obyvateľom zo svojich osobných zásob. Miestni obyvatelia vám potom poskytnú spätnú väzbu o vašom odhade, ktorá bude vyzerať takto:

  • Správne - vaša ponuka bola prijatá! Tento zdroj však môžu chcieť aj iní miestni obyvatelia (hoci nie nevyhnutne).
  • Nesprávna osoba - vaša ponuka bola zamietnutá. Ale aspoň jeden ďalší miestny obyvateľ hľadá tento zdroj!
  • Nesprávne - vaša ponuka bola zamietnutá a tento zdroj nepotrebuje žiadny miestny obyvateľ (v ďalšom ťahu bude v okne pre výber zdroja zošednutý).
Pravdepodobne ste si všimli, že v okne pre vyjednávanie je nápis "Ťahy" - je to preto, lebo miestni obyvatelia chcú, aby ste im dali správne zdroje v 3 ťahoch. Zakaždým, keď vyberiete 5 zdrojov a stlačíte tlačidlo "Vyjednávať", miniete jeden ťah.

Keď miniete všetky 3 ťahy, môžete si kúpiť ťah za diamanty alebo sa pokusu vzdať a vrátiť sa neskôr. Ak sa rozhodnete vzdať a skúsiť to neskôr, súbor surovín, z ktorých si môžete vybrať, zostane rovnaký, ale to, čo kto chce spomedzi miestnych obyvateľov, sa náhodne zmení.

Boje (Obtiažnosť - úroveň 5)
Cechové expedície na úrovni 5 majú  podobný formát ako predchádzajúce úrovne, ale s určitým zvratom! Podobne ako na predchádzajúcich úrovniach vás čaká 16 stretnutí, ktoré budete musieť zdolať, ale na tejto úrovni bude vaša armáda namiesto posilnenia útočnej armády používať posilnenie obrany mesta!
 
Vyjednávanie (Obtiažnosť - úroveň  5)
Môžete samozrejme vyjednávať tak ako v predchádzajúcich úrovniach expedície, ak si však vyberiete možnosť boja - pozor! V tomto prípade sa namiesto bonusov pre útočnú armádu použijú bonusy pre obrannú armádu vášho mesta. 

Opevnenia
Ak ste to zanedbali, nepanikárte - máme pre vás poistku! Zaviedli sme mechaniku, ktorá vám umožní stavať opevnenia, ktoré vám pomôžu. Môžete stavať na všetkých stretnutiach alebo sa zamerať len na stretnutia, s ktorými máte problémy. Funguje to podobne ako mechanika budovania v Cechových bojoch, ale tieto budovy budú využívať váš osobný tovar a budete ich môcť využívať len vy.


Výber jazyka