Zasady ogólne
Liczba ofiar po oby stronach zależy bezpośrednio od ataku i obrony obu armii, a także od szkód od żywiołów.
Im większe obrażenia w porównaniu do obrony drugiej strony, tym więcej jednostek polegnie.
Ranni, to jednostki, które muszą być wyleczone po walce. Każda jednostka ma szansę na status rannej zamiast martwej. Szansa na śmierć jest mniejsza w roli obronnej, i większa w roli ofensywnej.
Szpitale pełnią w tej sytuacji rolę miejsca, gdzie jednostki ranne powracają do zdrowia. Kosztuje to nieco zasobów, jak i czasu. Gdy w Szpitalu znajdują się jednostki wymagające leczenia, nad budynkiem pojawi się odpowiednia ikona:
Twoje Szpitale są ograniczone jeżeli chodzi o liczbę jednostek jakie są w stanie przyjąć. Jeżeli będą pełne, wszystkie kolejne ranne jednostki zginą. Zbuduj więc i ulepsz jak najwięcej Szpitali, aby zapobiec niepotrzebnym zgonom. Rozwiń odpowiednie Boskie Moce, by dodatkowo zwiększyć liczbę szpitalnych łóżek. Możesz też użyć Entmoora jako Strażnika Miasta, jako że posiada on możliwość dalszego powiększenia Szpitali.
Ofiary w walce obronnej
Gdy bronisz miasta, twoje jednostki nigdy nie giną od razu. Zawsze najpierw trafią do Szpitala, chyba że brak w nim miejsca. Dopiero wtedy zginą. Ulepszaj więc Szpitale do najwyższego możliwego poziomu!
Liczba ofiar trafiających do Szpitala jest niższa w razie obrony miejsca produkcji zasobów, i wynosi tam 60%.
Ofiary w ataku
Podczas ataku na innego gracza, 50% twoich poległych jednostek trafi do Szpitala (95% po ataku na loch). Warunkiem jest oczywiście dostępność miejsca. Pewien procent jednostek zostanie także wskrzeszony po bitwie, więc nawet w wypadku całkowitej porażki, ten "bufor ochronny" pozwoli na zachowanie części jednostek, aby powrót do formy nie był zbyt trudny.
Ofiary podczas wspierania sojusznika
Obliczenie ofiar podczas wspierania sojusznika odbywa się na podstawie statystyk miasta sojusznika. Jednakże zasada dotycząca hospitalizacji w obronie także ma tutaj zastosowanie (jednostki trafiają jednak do własnego Szpitala, nie Szpitala sojusznika).