Getting Started

Getting Started

Vissza

Hogyan hódítsak meg egy másik várost?

Bár a játékot egyetlen várossal kezded, végül a birodalmadat a városaid számának növelésével szeretnéd majd bővíteni. Erre két módszer áll rendelkezésedre: vagy a semmiből építesz új várost (gyarmatosítás), vagy pedig mások városát veszed el (elfoglalás).

A városátvételnek két módja van: 1.Hódítás ostrommal és 2.Hódítás lázadással. Egyes világok a hódítást, mások a lázadást használják; az alkalmazott módszer attól függ, hogy milyen beállításokkal játszol. Ennek az oldalnak az a célja, hogy gyors bevezetést nyújtson a városok átvételéhez általánosságban.

Előfeltételek
Mielőtt átvehetnéd valaki más városát, van néhány alapkövetelmény, amelyet először teljesíteni kell. Ezek a következők: Épületek, egységek és kultúra.

Épületek
ÉpületMinimális szintCél
a971082e3b888e840e7be2de9bfe973e
Akadémia
Szint 28Szükséges a Gyarmatosító hajó (Akadémia 13. szint) és a Hódítás (Akadémia 28. szint).
20d6f13c5174eaf6170abe566ad95498
Kikötő
10. szintA Gyarmatosító hajó építéséhez szükséges

Egységek
Egy város elfoglalásához szükséged van egy Gyarmatosító hajó(más néven gyarmi). Ez az egység a kikötőben épül, és akkor válik elérhetővé, ha már felkutattad.
EgységNévKöltség
4a73df5e6dcd2635e11cf48e7d8ddac0Gyarmatosító hajó10.000 2f8905236c58d732188e7c3b8bcf1ab210.000 644d59a3806350c37e920ba45a6e2fb610.00082e21ce1a0878cd7364a75490f4247a1 170 a1d70aa2c49ae6897659600c2ef076e0
A gyarmikat kísérő megfelelő mennyiségű csapatra is szükségetek lesz, hogy biztosítsátok a győzelmet mind a szárazföldön, mind a tengeren.

Kultúra
Az utolsó követelmény, hogy elegendő kultúrponttal vagy KP-al kell rendelkezned ahhoz, hogy egy új várost elfoglalhass. A játék kezdetekor két városnak van helyed; az egyik helyet az első városod tölti ki. Egy második városhoz tehát nem lesz szükség további kp-ra, de minden további városhoz igen.



1. Hódítás ostrommal
Ez a fajta hódítás az ostromlott világokra, valamint a Hyperborea világok szellemvárosaira vonatkozik (ahol nem lehet aktív játékosokat meghódítani). A lázadó világokon "lázadással hódítasz" (lásd a következő fejezetet).

Az elfoglalást két részre oszthatod. Az első részben megtámadod a célvárost, és gondoskodsz arról, hogy a gyarmid biztonságban landoljon. A második részben az ostrom során elfoglalod a várost, és megakadályozod, hogy az előző tulajdonos visszaszerezze.

Támadás
A célpont kiválasztása 
Ebben a fázisban ki kell választanod egy célpontot, és biztonságosan oda kell vezetned a gyarmidat. A gyarmi maximális utazási ideje 48 óra, ezért a célpontnak ezen a távolságon belül kell lennie. Néhány sziget-küldetés tartalmaz olyan jutalmakat, amelyek növelik az egységek utazási távolságát azáltal, hogy egy bizonyos ideig gyorsabban tudnak utazni. Ez lehetővé teszi, hogy a gyarmatosító utazási ideje meghosszabbodjon a világ egységsebességétől és a hatás aktív időtartamától függően.
040a0b63cf6f98fe2dd49c8d347dbd5a

A támadás elküldése
Kattints a célvárosra, hogy megjelenjen a katonai lap, mint egy normál támadásnál. Be kell vonnod a következőket:
  • Gyarmatosító (ez a normál támadást automatikusan átváltoztatja foglalásos támadássá).
  • Szárazföldi egységek (a szárazföldi győzelem kötelező)
  • Tengerészeti egységek (a tengeri győzelem kötelező)

A támadóerőd legfontosabb egysége a Gyarmatosító hajó. Semmilyen körülmények között nem szabad megsemmisülnie, különben a hódítás megszakad, és a túlélő csapatok visszavonulnak. Ezért jó taktika lehet egy vagy több támadási hullámot küldeni az ellenfél védelmének felszámolására, mielőtt a tényleges hódítás végrehajtásra kerülne.

Védekező egységek vagy utóvédhadseregek küldése.
A végső hódító támadásban szintén nagyon fontos, hogy védekező egységeket küldjetek magatokkal. Ezek közé tartoznak a Birémák és a Trirémák, hogy elhárítsák a tengeri egységeket, és elég erős védekező értékkel rendelkező egységet, hogy feltartóztassák az ellenség szárazföldi egységeit. Természetesen más városokból is támogathatod a hódítást. Ami itt fontos, hogy az esetleges utóvédő seregeket "támogató" módban küldjétek, így amikor megérkeznek, segíthetik a város elfoglalásában a már súlyos harcokba keveredett csapatokat.

Egy várost csak akkor lehet isteni egységekkel támogatni, ha a város istene megegyezik az isteni egységek istenével. Ez az ostromlott városokra is igaz. Ha tehát azt akarod, hogy különböző istenek egységei támogassák a várost, akkor a gyarmi mellé kell küldened őket. Ha nem, akkor az ostromlott város istenével kell egyeznie.

Ostrom
Miután biztonságban partra szálltál a CS-eddel, annak ellenére, hogy a város katonai védelmének magját szétzúztad az összes ott lévő szárazföldi és tengeri egység megsemmisítésével, a lakosok nem állnak különösebben jóban az új uralkodóval. A hódító seregednek bizonyos időre van szüksége ahhoz, hogy meggyőzze a polgárokat arról, hogy te vagy a jobb uralkodó, és hogy átálljanak a te oldaladra.

52733ea6c55312ad9a5c1465214b45aa
Az ostrom időtartama világról világra változik. A legtöbb világon a sebességtényezőtől függ, de ettől függetlenül is beállítható. A demokrácia kutatásával az ostrom időtartama 10%-kal meghosszabbítható.

Az ostrom ideje alatt a védekező nem rendelkezik a város felett. De a csapatait ettől függetlenül megtámadhatják, ahogyan támogatni is lehet őket. A beérkező támadásokat és támogatásokat láthatod, ha arra a városra mész, ahonnan a gyarmatosító hajót küldted, és a "Csapatmozgások" alatt a hódítást megjelenítő ikonra kattintasz.
Fontos: Az ostrom során a támadások az ostrom feloldására, a támogatások pedig az ostrom sikerére fognak hatni. Tehát a támadási fázisban a támadások segítenek, az ostromfázisban a támogatások segítenek.

Az ostrom sikere
Ha a hódító csapatok túlélik az ostrom időszakát anélkül, hogy felmorzsolódnának, a város gazdát cserél. A kutatott épületek és technológiák sértetlenek maradnak, hacsak nem támadtátok meg őket kifejezetten isteni erővel vagy katapultokkal. A gyarmid nem használható fel újra, eltűnik. A gyarmit kísérő csapatok támogató egységként az új városodban maradnak, amíg vissza nem vonod őket.

Az ostrom kudarca
A Gyarmatosító megsemmisül, ha az ostromlott várost támadó megnyeri a szárazföldi vagy a tengeri harcot, vagyis vagy az összes szárazföldi egységet, vagy az összes tengeri egységet legyőzte, és nem vesztette el maga is az összes csapatát az ostrom során. Ebben az esetben az ostrom megszűnik; a gyarmid elsüllyedt.

Szellemvárosok
Ha támadó csapatokat küldesz egy célvárosba, mielőtt a gyarmatosító partra száll, és ezek a támadó csapatok a gyarmi partra szállása után érkeznek, akkor másképp viselkednek a tulajdonosokkal rendelkező városokban és azokban a városokban, amelyek elhagyatottak. Ha egy városnak van tulajdonosa, ezek a csapatok kávéznak egyet, és az ostrom feloldása nélkül térnek haza. Ha a város elhagyatott és szellemváros, akkor megtámadják az ostromcsapatokat, és esélyük van az ostrom feloldására.



2. Hódítás lázadással
Ez a fajta hódítás a lázítós (új foglalási rendű) világokra vonatkozik. Minden más világon "Hódítás ostrommal".

Ebben a rendszerben a hatalomátvétel két részből áll: először meg kell győznöd az embereket, hogy a jelenlegi uralkodójuk nem alkalmas az uralkodásra (támadás a lázadás megindításához), majd le kell tenned a saját gyarmid, hogy megmutasd, te vagy az alkalmas uralkodó (a vörös lázadás során, gyarmik leszállása).

Támadás
f5a9541f37951e97e4748ac375ef74bbHa az előfeltételek teljesültek, támadást kell indítanod lázadás módban (a megfelelő ikon kiválasztásával a támadás áttekintésében), majd ki kell iktatnod legalább az összes szárazföldi egységet a célba vett városban. Az ottani lakosok elkezdik feltenni maguknak a kérdést, hogy valóban a megfelelő uralkodó kormányozza-e őket. Eltart egy ideig, mire a polgárok pletykái és morgásai elterjednek a városban, és az elégedetlenség fokozódik. Ezért egy sikeres támadás után 12 óra telik el, mire a poliszban kitör a lázadás (ez az idő fix; nem függ a világsebességtől).
Egy városban egyszerre több lázadás is kirobbantható. De csak azok a játékosok hódíthatják meg a várost, akik lázadást indítottak, vagyis senki sem tud tőkét kovácsolni egy olyan lázadásból, amelyet egy másik játékos robbantott ki.
Egy játékos nem indíthat új lázadást egy városban, ha az elmúlt 24 órában már kirobbantott egyet. A lázadás idejének meghosszabbítása tehát nem lehetséges.

Lázadás
2dcda7c6b9338fa318c23e10726bc69dA lázadás során egy város lakossága hajlandó elfogadni téged új uralkodónak. Hiszen sikeres támadásoddal bebizonyítottad, hogy hozzáértőbb parancsnok vagy, mint a város jelenlegi uralkodója. Ezért, ha ebben az időszakban újabb sikeres (normál) támadást hajtasz végre, beleértve egy gyarmit is, azonnal átveheted a város irányítását. Megjegyzés: A világ konfigurációjától függően a lázadás ideje eltérő lehet. A pontos részletekért nézd meg a játék fórumán a világbeállításokat.

Két dolgot érdemes tudnod:
  • Még ha a lakosság fellázad is a jelenlegi uralkodója ellen, akkor is teljes mértékben hozzáfér a poliszhoz, csapatokat vezényelhet és toborozhat, valamint támogató egységeket hívhat, amelyeket természetesen a gyarmatosító megérkezése előtt vagy után kell kiküldened.
  • És ebben az esetben (ellentétben a lázadás elleni támadással) mind a szárazföldi, mind a tengeri csatákat meg kell nyerni!
Előfeltételek
Ahhoz, hogy ezzel a módszerrel meghódíts egy várost, a következő dolgokkal kell rendelkezned:
  • Hódítás kutatva
  • Egy gyarmi és minden vele járó dolog
  • Legalább egy szárazföldi egység
  • Legalább egy szállítóhajó (hagyományos vagy gyors)
  • Legalább egy Biréma, Triréma vagy könnyű hajó.
  • Elegendő kultúrapont egy másik városhoz
Bár ez a minimálisan szükséges előfeltétel, erősen ajánlott, hogy jelentős szárazföldi és tengeri hadsereggel rendelkezzetek, hogy legyőzhessétek az elfoglalni kívánt város védelmi erőit.

Város kiválasztása
  • Városi pontok: Egy város pontjai jelzik, hogy mennyire fejlett; egy 175 pontos város csak az alapvető épületszerkezetekkel rendelkezik, míg a legnagyobb, 17 786 pontos városban az összes épület teljes mértékben ki van építve. Ezért fontos, hogy a célpont kiválasztásakor a megfelelő méretű városra törekedj; ha olyan várost hódítasz meg, amely 2000 pontnál kevesebb, akkor az valószínűleg visszafogja a növekedésedet.
  • Az ellenfél játékos pontjai: Ha olyan játékos városát veszed célba, aki sokkal nagyobb nálad, akkor valószínűleg elég védelemmel rendelkezik ahhoz, hogy megsemmisítse a támadó erőidet. A szellemvárosok jó célpontok, mivel nem tudnak ellenállást nyújtani.
  • Az ellenfél játékos szövetsége: Ha az ellenfél játékos szövetsége erős és jól szervezett, akkor veszélyes lenne felvenni velük a harcot anélkül, hogy egy erős szövetség állna mögötted.
  • Helyszín: Gondosan gondoljátok át a második városotok helyét; ha egy olyan várost hódítotok meg, amely ugyanazon a szigeten van, mint az első, vagy egy olyan szigeten, ahol nincsenek farmok, az korlátozni fogja a növekedéseteket. Azt is fontold meg, hogyan tudsz támogatást küldeni a városok között, egy 48 órás út a gyarmatosító hajójával nem segítene, ha támadás érne.
  •  Szövetségi követelések: Ha szövetségben vagy, akkor győződj meg róla, hogy a várost nem foglalták le a szövetséges társaid.
Alapvetően olyan várost szeretnél, amely nem okoz túl nagy következményeket, de elég nagy ahhoz, hogy megérje meghódítani. Ne feledd, hogy nem lehet elhagyni egy várost, így ha egyszer már van egy városod, akkor addig ragaszkodsz hozzá, amíg valaki más meg nem hódítja.

Előkészületek a hódításhoz
Számos előkészületet kell tenned, mielőtt a tényleges hódítási folyamat megkezdődik.

  • Egy város lefoglalása: Ne felejtsd el használni az új Foglalási eszközt, hogy ne lépj senki lábára!
  • Egy város kiürítése: Mielőtt meghódítanál egy várost, ki kell tisztítanod, vagy meg kell ölnöd a várost elfoglaló összes csapatot. Ehhez a következő folyamatot kell végigcsinálnod:
    1. Kémkedj a város után, hogy megtudd, mekkora ellenállásba fogsz ütközni.
    2. Támadd meg a várost a megfelelő erőkkel, hogy elpusztítsd az összes ott lévő csapatot.
Ezután már csak arról kell gondoskodnod, hogy a város megtisztítva maradjon a csapatoktól.

  • Egy gyarmi építése: Ez eltarthat egy ideig, mert minden nyersanyagból 10'000-et kell összegyűjtened, majd várnod kell körülbelül 12 órát, hogy megépíthesd, ezért győződj meg róla, hogy megépítetted, mielőtt folytatnád. 
A hódítás folyamata
  • Küldj egy támadást, amely lázadó támadásként van megadva.
  • 12 órával a lázadástámadás landolása után 12 órás időszak kezdődik, amelyben a gyarmatosítód leszállhat.
  • Valamikor 12 és 24 óra között a lázadástámadás landolásától számítva a gyarmid landol.
  • Abban a pillanatban, amikor a gyarmi sikeresen partra száll, a város a tiéd.


További információk

A támadások időzítése
A támadásaidat minél közelebb akarod tartani egymáshoz és minél határozottabbak legyenek.

A lázadás támadása
Amikor magát a lázadás elleni támadást küldöd, valójában 3-4 hullámnyi atomtámadást kell küldened (sok-sok csapatot, amelyek célja, hogy teljesen legyőzzék a város védelmét), és az összes támadást lázadás elleni támadásnak kell jelölni, hogy ha csak egy jut át, akkor is elinduljon a lázadás.

A város tisztán tartása
Mivel a védő még a lázadás alatt is a város felett rendelkezik, ezért időszakos tisztítóhullámokat kell küldened, hogy a várost megszabadítsd a védekező csapatoktól.

A kolóniahajó
A gyarmit a lehető leghamarabb az utolsó tisztítótámadásod után akarod partra tenni. Az is jó, ha a második 12 óra* kezdetekor próbálod meg kirakni, mivel így a védekezőnek kevesebb ideje marad arra, hogy támogatást szerezzen a szövetségesektől.
A gyarmi lassú sebessége miatt előfordulhat, hogy néha már a lázadás támadása előtt el kell kezdened küldeni, ezért ne felejtsd el ezt nyomon követni, különben előfordulhat, hogy nem is kapod meg a várost.
Ezen kívül meg kell győződnöd arról, hogy nem volt utolsó pillanatban támogatás a védekezőnek, ezért érdemes úgy időzítened egy tisztítóhullámot, hogy néhány perccel a gyarmi előtt érkezzen, hogy a kolóniahajódat ne öljék meg.
És ne feledd, amint a gyarmid tíz percre elhagyja a kikötőt, elérted azt a pontot, ahonnan már nincs visszaút, és folytatnod kell a hódítást, különben a semmiért veszítesz el egy igen értékes gyarmatosító hajót.

Miután meghódítottad
Miután meghódítottad, rengeteg dolgod lesz a letelepedéshez.

Kutatások
Előfordul, hogy az általad meghódított városban olyan dolgokat kutatnak, amelyeket te értéktelennek tartasz. Ahhoz azonban, hogy ezt kijavítsd, el kell használnod egy kultúrpontot, ezért légy nagyon óvatos a kutatások visszaállításával. Vedd figyelembe, hogy az új városod akadémiájának lerombolása NEM fogja visszaállítani a kutatást.

Isten
Ha a meghódított városnak van temploma, és imádott egy istent, akkor ezt az istent megtartja. Meg kell próbálnod egy másik istent használni az új városban, mint amit máshol használsz, ezt azért teszed, hogy minél több isten ereje álljon rendelkezésedre.

Szomszédok
Próbáld meg megismerni a szomszédaidat és az új városod szigetét, ez hasznos lehet a jövőben.


Szellemvárosok
Természetesen szellemvárosokat is meghódíthatsz a lázadás rendszerével rendelkező világokon. De mivel nincs vezető, aki ellen fellázadhatnál, nincs szükség támadásra a lázadás kirobbantásához. Mindössze annyit kell tenned, hogy egy kolóniahajót küldesz (kísérő csapatokkal a védelem érdekében), hogy elfoglalja ezt a várost, és beolvasztod a birodalmadba. Ha a hajó túléli az érkezést, a város azonnal a tiétek lesz, feltéve, hogy teljesítitek a másik város birtoklásához szükséges kulturális követelményeket. Abban a városban, ahonnan a gyarmatosító hajó kihajózik, nem feltétlenül kell kutatnotok a "Hódítás"-t ehhez a manőverhez.

Nyelv kiválasztása