První kroky

První kroky

Zpět

Co bych měl vědět předtím, než začnu hrát?

Na začátku potřebujete jednu důležitou věc: Suroviny
Dřevorubec seká dřevo, v lomu na těžbu hlíny se sbírá hlína a v želeném dole se těží železo. Čím více vylepšíte tyto budovy, tím více surovin vyprodukují. Po přidání se do světa vám doporučujeme vylepšit budovy na suroviny alespoň o pár stupňů.

Jakmile si zajistíte základní produkci surovin, můžete začít pracovat na vojenských jednotkách. V kasárnách (zapotřebí je hlavní budova na stupni 3) můžete začít s verbováním kopiníků. Kopiníci vám zaručí určitý stupeň ochrany před potencionálními útočníky, kteří by chtěli vyrabovat vaše suroviny. Nehodí se do útoku, ale hodí se na napadání velmi malých a opuštěných vesnic, odkud mohou získat suroviny pro vaši vesnici. Přes nádvoří můžete taktéž poslat vojsko na sběr surovin, pokud to nastavení vašeho světa umožňuje.

Kromě rekrutace jednotek existuje další způsob, jak ochránit vaši vesnici a surovin v ní při začátcích ve hře. Jedna možnost je postavit skrýš. Čím větší je skrýš, tím více surovin je v ní v bezpečí před útočníky. Další důležitá věc je postavit hradby (zapotřebí jsou kasárny na stupni 1). Čím více hradby vylepšíte, tím silnější je základní obrana vesnice. To znamená, že nepřátelé budou mít mnohem větší škody, pokud zaútočí na vesnici s vysokým stupněm hradeb.

Pokud se vám zdá, že máte příliš mnoho surovin, můžete postavit tržiště (zapotřebí je hlavní budova na stupni 3 a skladiště na stupni 2). Na tržišti můžete kontrolovat co nabízejí ostatní hráči a vyměnit s nimi takové suroviny, které zrovna nepotřebujete. Taktéž tam můžete vytvářet vaše vlastní nabídky.

Na závěr vám doporučíme porozhlédnout se po vašem okolí a najít dobrý kmen, ke kterému byste se mohli přidat. Mnohem snadněji se útočí i brání, když je vás více. Taktéž je to skvělá příležitost poznat další zajímavé lidi!


Výběr jazyka