Pierwsze kroki

Pierwsze kroki

Wróć

Szlachcic - o co chodzi?

Szlachcic to wyjątkowa jednostka, jedyna która potrafi zbijać poparcie w atakowanej wiosce. Jeśli spadnie ono do 0 lub poniżej 0, to wioska taka zostanie przejęta i gracz wysyłający ten atak stanie się jej nowym właścicielem.
Szlachcic atakujący samotnie prawdopodobnie zginie, dlatego zawsze powinna mu towarzyszyć odpowiednio silna obstawa innych jednostek.
Każda wioska ma na początku poparcie wynoszące 100 i po skutecznym ataku ze szlachcicem (czyli takim, w którym szlachcic przeżyje) poparcie to jest zbijane o losową wartość, zazwyczaj losowaną z przedziału 20-35 (choć mogą być światy, na których zakres ten będzie inny).
Aby zrekrutować szlachcica potrzebujesz 40.000 drewna, 50.000 gliny i 50.000 żelaza, oraz 100 wolnych miejsc w zagrodzie. Szlachcic podróżuje z prędkością 35 minut na pole i nie rabuje surowców.

Aby móc powołać szlachcica, najpierw musisz zbudować Pałac. Liczba szlachciców jakich możesz zrekrutować jest uzależniona od liczby posiadanych przez Ciebie złotych monet. Każdy kolejny szlachcic potrzebuje o 1 złotą monetę więcej.
Złote monety wybijasz i przechowujesz w pałacu, nie można ich zrabować, ani wykorzystać do innego celu. Nie przepadają też gdy szlachcic zginie lub utracisz wioskę (poza sytuacją gdy utracisz wszystkie wioski i zaczynasz grę od nowa). Ich liczba jest wartością globalną dla wszystkich Twoich wiosek, można wybijać je w dowolnej i korzystać z nich z poziomu każdej swojej wioski.

Wybierz język