Różne

Różne

Wróć

Bezpieczeństwo konta - porady

Utrzymanie bezpieczeństwa na swoim koncie jest bardzo ważne, ale także bardzo proste, wystarczy pamiętać o paru kluczowych sprawach.

Hasło do Twojego konta jest przechowywane na naszych serwerach w sposób nieodwracalnie zaszyfrowany. To oznacza, że zarówno obsługa Plemion jak i inni gracze nie mają możliwości jego uzyskania z naszego systemu.

Jednak wciąż inne osoby mogą zdobyć dostęp do Twojego konta z różnych powodów:
  • Wybrałeś hasło, które jest łatwe do odgadnięcia.
  • Logowałeś się do gry za pomocą cudzego komputera i Twoje hasło zostało zapisane w jego przeglądarce.
  • Ktoś podejrzał jak wpisywałeś hasło.
  • Padłeś ofiarą oszustwa (określanego jako phishing) i wpisałeś swoje hasło np. na stronie podszywającej się pod grę, obiecującej dostęp do jakichś narzędzi itp.

Oto garść porad w jaki sposób można chronić się przed takimi zagrożeniami:

  • Wybieraj swoje hasło mądrze. Nie powinno ono zawierać Twojego nicku, imienia, nazwiska czy innych rzeczy łatwych do odgadnięcia, szczególnie nie powinno ono brzmieć w stylu '123456', 'qwerty' czy 'password'. Dobre hasło powinno zawierać małe i duże litery, cyfry oraz znaki specjalne.
  • Kiedy logujesz się z cudzego komputera, to upewnij się, że nie wybrałeś opcji by pozostać zalogowanym. Zawsze też odrzucaj zapytanie przeglądarki, czy ma zapamiętać Twoje hasło. Upewnij się także, że nikt nie patrzy jak wpisujesz hasło do konta.
  • Nikt z obsługi gry nigdy nie poprosi Cię o podanie hasła, więc jeśli otrzymasz taką wiadomość, to natychmiast zaraportuj ją do supportu gry. Hasło podajesz tylko na ekranie logowania, oraz jako potwierdzenie niektórych operacji bezpośrednio w grze. Upewniaj się zatem, czy w pasku adresu widnieje prawdziwa strona https://www.plemiona.pl/.
  • Nigdy nie powinieneś używać tego samego hasła na różnych serwisach. Szczególnie ważne jest aby posiadać inne (znacząco inne!) hasło do poczty e-mail i do stron, na które logujesz się za pomocą tej skrzynki.
    Gdy kiedyś utracisz dostęp do swojego hasła, to możesz je odzyskać wykorzystując swoją skrzynkę e-mail. Jeśli jednak dodatkowo utracisz dostęp do skrzynki e-mail, to nie będziemy w stanie Ci pomóc.
Powiązane artykuły
Wybierz język