Problemy Techniczne

Problemy Techniczne

Wróć

Gra się nie wczytuje, doświadczam spowolnionego jej działania (lagów). Co mogę zrobić?

Nasza gra do działania wymaga stabilnego połączenia z internetem i jest projektowana z myślą o aktualnych systemach operacyjnych, wersjach przeglądarek a także sterownikach karty graficznej i innych komponentów komputera. Wymaga również włączonej akceleracji sprzętowej w wybranej przez Ciebie przeglądarce. Chociaż opcja ta jest domyślnie włączona na większości przeglądarek, nie jest dostępna dla wszystkich przeglądarek i może zostać wyłączona przez użytkownika, albo samą przeglądarkę.

Google Chrome wersja 86
Odkryliśmy, że gracze po zaktualizowaniu przeglądarki Google Chrome do wersji 86, albo korzystający z innych przeglądarek opartych na silniku Chromium (Edge, Opera i inne), mogą napotkać problemy z podczas gry w naszą grę. Objawiają się one nieładowaniem się gry, albo jej spowolnionym działaniem gdy uda się ją załadować. To, w większości przypadków, spowodowane jest wyłączeniem opcji akceleracji sprzętowej. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, możesz ją ponownie włączyć ręcznie, co, w większości przypadków powinno poprawić funkcjonowanie gry.

Aby ponownie włączyć akcelerację sprzętową, zlokalizuj odpowiednią opcję w ustawieniach przeglądarki. W Google Chrome, po prostu otwórz ustawienia przeglądarki klikając na trzy kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Następnie wybierz opcję "Ustawienia". Możesz również przejść do ustawień wpisując adres "chrome://settings" w pasku adresu przeglądarki.

W ustawieniach skorzystaj z wyszukiwarki u góry strony wyszukując frazę "akceleracji sprzętowej", albo w menu po lewej stronie wybierz opcję "Zaawansowane", a następnie "System".

Powinieneś teraz zobaczyć ustawienie o nazwie "Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna". Aby ją włączyć, ustaw przełącznik po prawej stronie. Przeglądarka poprosi Cię o ponowne uruchomienie jej, aby zmiana została wprowadzona. Należy to zrobić.Ustawienia w innych przeglądarkach mogą wyglądać inaczej, ale nazwa tej opcji przeważnie będzie zawierać frazę "akceleracja sprzętowa". Jeśli nie wiesz jak znaleźć tę opcję w danej przeglądarce, zapoznaj się ze stroną internetową producenta, albo sprawdź sekcję pomocy przeglądarki, często znajdującą się w jej ustawieniach. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki, powinieneś mieć możliwość zagrania w naszą grę. Jeśli tak nie jest w Twoim przypadku, może to być spowodowane problemem z kompatybilnością, co może być spowodowane nieaktualnymi sterownikami Twojego systemu, w szczególności karty graficznej. W  wraz z wprowadzeniem Google Chrome w wersji 86, stwierdzono niezgodność z kartami graficznymi AMD, korzystającymi ze sterowników z wewnętrznymi numerami 8.17.10* i starszymi, co spowodowało że Chromium przestało obsługiwać te sterowniki. Jednak mogą wystąpić przypadki, w których nieaktualny sterownik powoduje problemy, które nie są związane z tą wersją sterownika. We wszystkich tych przypadkach, zalecamy pobranie aktualnych sterowników od producenta Twojej karty graficznej. Najpopularniejsze z nich to AMDNvidia, i Intel.

Więcej informacji na temat niezgodności między Google Chrome 86 a sprzętem i / lub sterownikami AMD można znaleźć na naszym forum.

Możesz również spróbować uruchomić grę na innej przeglądarce (np. Mozilla Firefox, która nie bazuje na silniku Chromium), albo możesz skontaktować się z naszym zespołem supportu klikając w zielony przycisk "Skontaktuj się z supportem w tej sprawie" na dole tego artykułu. Chętnie Ci pomożemy, na ile tylko będziemy w stanie.
Wybierz język