Lonca Savaş Alanı

Lonca Savaş Alanı

Geri

Lonca Savaş Alanı Güncelleme 2021: Yenilikler neler?

Bu güncelleme ile aşağıdaki değişiklikleri gözlemleyebileceksiniz:

 1. Yeni Harita
 2. Geliştirilmiş Eyalet İsimleri
 3. Yeni Ödüller
 4. Lonca Ön izlemesinde Lonca Savaş Alanı için Yeni Gösterim
 5. Oyun kalitesini artıran geliştirmeler

1 - Yeni Harita - Archipelago Şelalesi

Başlangıç Noktaları
Detaylar

 • altıgen
 • 5-8 lonca
 • toplamda 61 eyalet
 • 3-6 eyalet komşusu
Haritalar dönüşümlü olacak ve tüm dünya için geçerli olacak, yani sizin dünyanız aynı anda aynı haritayı oynuyor olacak ve bir sonraki sezonda bir sonraki haritaya geçeceksiniz.
Önemli Bilgi - Archipelago Sularında, savaşlardan ve müzakerelerden kazanılan farklı kişisel ödüller olacak!

2 - Geliştirilmiş Eyalet İsimleri
Ayrıca haritanın adlandırma sisteminde küçük bir değişiklik yaptık, böylece saldırıları koordine etmek ve hangi bölgeye karşı harekete geçmek istediğinizi bilmek artık daha kolay olacak.

Bu güncellemeden önce, her eyalet bir harf ve bir sayı ile tanımlanıyordu. Harfler yönü (mesela D Güneybatı sektörüdür) ve sayılar eyaletin bulunduğu çemberin numarasını (mesela 1 halka 1'dir) gösterir. Bu güncelleme ile aşağıdakileri uyguladık:

Eyaleti daha kolay bulabilmeniz için, eyaletin sektör ve çember içindeki konumunu belirten bir harf daha ekledik.

3 - Yeni Ödüller
Yeni Archipelago Şelalesi haritasında yepyeni bir ödülümüz var - Muhteşem Fil!

'Muhteşem Fil', 8 seviyeye kadar geliştirilebilen 4x3 ölçülerinde bir binadır. Geliştirdiğinizde, farklı bonuslar alabileceksiniz: para üretim artışı, forge puanları, Lonca hazinesi için ürünler ve Lonca Gücünde artış! Son olarak ve en önemlisi, saldırı ordularınız için bir saldırı artışı da bulunuyor!

Binanın sekizinci ve son seviyesinde, bir seçimle karşılaşacaksınız. Filin çağlar boyunca üstlendiği rollerin çeşitliliğini yansıtan bir seçim. Muhteşem Filinizi savaşta, ticarette veya destek olarak mı kullanmayı mı tercih edeceksiniz? Ayrılabilen bu üç seçenekle karar sizin!

Fil Saltanatı
Fil Pazarı
Fil Hisarı

Bu seçim ile hayal edilemez bir zenginlik sizi bekliyor! Para üretim bonusu ve fazladan Forge Puanları alın. Sen doğan gereği bir tüccarsın ve aynı zamanda bir takım oyuncususun! Lonca hazineniz için fazladan ürünler alın! ! Diğerlerini unutun. Bu, saldırı artışıyla ilgili! Saldırı ordularınız için artan saldırı bonusu ile savaşa girme zamanı. Durdurulmayacaksınız!

Önemli Bilgi - Muhteşem Fil ödül seti, yeni haritaya (Archipelago Şelalesine) özeldir ve önceki haritanın (Archipelago Yanardağı) ödül setinin yerini almayacaktır. Bu nedenle, önceki haritada hala Onur Heykeli ve Zafere Giden Yol'u kazanabilirsiniz!

Zincir Bina Mekaniği- Işıldayan Bahçe
Başarılı bir savaştan kazanabileceğiniz tek şey bu da değil! Elmas ve Platin Lig Lonca katılımcıları Işıldayan Bahçenin parçalarını da kazanabilirler. Yeterli parça ile bina için olası üç görünümden birini oluşturabilir ve Muhteşem Filinizin özelliklerini destekleyebilirsiniz!


Muhteşem Fil binasına zincirlendiğinde: 
 • Mutluluk artışı
 • Saldırı ordusu için savunma artışı
 • 3 ürün
 • 1 forge puanı
Önemli İpucu - Bu bir zincir bina olduğu için, belirli artışları almak için Muhteşem Fil'e bağlanması gerekmektedir

4 - Lonca Ön izlemesinde Lonca Savaş Alanı için Yeni Gösterim

Lonca Savaş Alanındaki ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olmak ve Loncanızın geçmiş başarılarını görmek için Lonca menüsünü, yeni bir sıralama ekranı içerecek şekilde güncelledik! Bu, aşağıdaki şekilde bulunabilir:
    
Lonca Profili Sekmesinde göreceğiniz yenilikler:

 1. Bu, Loncanızın Savaş Alanında kaç kez kazandığının ayrıntılarını ve Lonca lig puanlarını içerir
 2. Fareyle üzerine gelirseniz, Loncanızın katılımını görebilirsiniz (bu, Loncanızın ilgili ligde kaç Savaş Alanı tamamladığını gösterir).
Önemli bilgi - Lonca profili menüsündeki bilgiler, yalnızca Loncanız minimum aksiyon puanı sayısını (40) tamamladığında görüntülenecektir. Savaşları tamamlamak için (1 puan) ve başarılı müzakereler için (2 puan) eylem puanı alınır.


5 - Oyun kalitesini artıran geliştirmeler

Oyun kalitesi geliştirmeleri ufak değişimler olmakla berbaer, uzun dönemde etkisi hissedilecek değişimlerdir.

Arayüz Geliştirmesi

İlk olarak, oyun arayüzünü tek tek sektörler hakkında daha fazla ayrıntı içerecek şekilde güncelledik. Aşağıdaki butonları kullanarak bu bilgileri açıp kapatabilirsiniz:

'Açık' konumuna getirildiğinde, artık eyalet adını (örneğin A5B) ve ayrıca toplam kurulabilecek bina sayısını gösteren bir ekrana sahip olacaksınız.
Açık' olarak seçildiğinde, bu görünüm aynı zamanda Lonca Kalkanlarını ve ayrıca hangi bölgelerin 'Hedeflenen' ve hangilerinin 'Yok sayıldığını' gösterecektir.

Önemli Bilgi- Bu görünüm Lonca Kalkanlarını, bölge koordinatlarını ve ayrıca 'Hedeflenen' ve 'Yok sayılan' bölgeleri gösterirken, diğer görünümde de önemli ilgili bilgiler vardır. Bu nedenle, 'açık' ve 'kapalı' arasında geçiş yapmaya değer.

Geliştirilmiş Kayıtlar

Savaş alanı kayıtlarını daha fazla bilgi içerecek şekilde iyileştirdik: :

 1. Bir eyalet Loncanız tarafından fethedildiğinde, Loncanız, fethetmek için son işlemi hangi oyuncunun yaptığına dair ek bilgi alacaktır. Ayrıca bölgenin hangi loncadan alındığı da görüntülenecek (daha önce bir lonca tarafından tutulmadıysa, yalnızca eyaletin adı ve fetheden oyuncunun adı gösterilecektir)

 2. Savaş Alanı kayıtlarında ek bir güncelleme olarak, 'Yok sayılan' bir bölgede bir eylemde bulunan oyuncuları gösterecek bir 'İzinsiz Giriş' günlüğü de uyguladık. Bu nedenle, Loncanızda kimin talimatlara uymadığını bileceksiniz!

Önemli Bilgi - 'İzinsiz' kaydı, yalnızca kendi Lonca üyelerinize ve yalnızca Lonca üyesinin bölgeye günün ilk izinsiz saldırısında görüntülenecektir.Gün boyunca daha fazla saldırı, kayıtları tetiklemeyecektir. Ancak, ertesi gün (aynı eyalette) başka bir saldırı, başka bir 'izinsiz kaydını' tetikleyecektir.
Dil seç