První kroky

První kroky

Zpět

Co se stane, když se přidám do déle otevřeného světa?

Pokud se přidáte do světa, který je starší a už běží určitou dobu, doporučujeme pozměnit trochu vaši herní strategii. Stále je samozřejmě důležité, abyste si zajistili základní produkci surovin, abyste mohli rychle vystavět vaši vesnici. Musíte však hlavně začít pracovat na ochraně vaší vesnice. Vyplatí se proto postavit opevnění i skrýš a naverbovat nějaké vojsko. Občas pomůže, když napíšete zprávu potenciálnímu útočníkovi. Vždy se doporučuje využívat naverbované vojsko na drancování okolních vesnic. Vyrabované suroviny urychlí váš růst.

Nyní si ukažme hlavní rozdíl od běžného startu: Neudělejte tu chybu, že se budete příliš soustředit na verbování svého prvního šlechtice. Může to být lákavé, získat svoji druhou vesnici, ale to vám nepomůže s bráněním té první. Budete-li se soustředit pouze na šlechtice, stanete se lehkým cílem a taktéž oblíbeným cílem, protože větší hráči budou mít zájem o vesnici, která je připravena na výrobu šlechticů. A jakmile začnete být pod útoky, bude už pozdě.

Jeden ze způsobů, jak se na to připravit, je využívat obrannou strategii. To znamená vytvořit hodně šermířů a kopiníků. Pokud se vám podaří naverbovat dostatečnou armádu, stanete se náročnějším cílem a útočník se většinou bude soustředit na lehčí cíle. Pokud na vás útočí větší hráči, může vám pomoci také morálka. Kvůli morálce může i mnohem větší hráč ztratit až 70% z útočné síly jednotek.

Příprava obrany potrvá nějaký čas, ale zpravidla se vyplatí, protože vám obranné vojsko zůstane a budete ho moc využít i později. Jen co se vám podaří slušné množství obranných jednotek, např. alespoň 1200 kopiníků a 1200 šermířů - můžete začít přemýšlet o šlechtici.
A efektivnost své strategie většinou zjistíte tak, že se podíváte na vesnice vašich sousedů...
Výběr jazyka