Başlangıç

Başlangıç

Geri

Başlamadan önce ne bilmeliyim?

Başlangıçta, çoğunlukla bir şeye ihtiyacınız var: Hammadde. Odun kampı odun toplamanıza yardımcı olur, kil ocağı kil toplar ve demir madeni demir üretir. Bu binaları ne kadar genişletirseniz o kadar çok üretirler. Bir dünyaya ilk katıldığınızda, hammadde üretiminizi birkaç seviye artırmanız önerilir.

İyi bir temel hammadde üretimi sağladıktan sonra birlik oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kışlada (Seviye 3 Ana Bina gerekli) mızrakçıları toplamaya başlayabilirsiniz. Mızrakçılar, mevcut hammaddelerinizi yağmalamak isteyebilecek olası düşmanlara karşı bir miktar koruma sağlar. Genellikle iyi saldıran birlikler değildirler, ancak hammaddeleri yağmalamak için çok küçük, savunmasız köylere baskın yapmak amacıyla kullanılabilirler.

Asker toplamanın yanı sıra, oyunun erken aşamalarında köyünüzü ve hammaddelerinizi korumanıza yardımcı olacak başka yollar da var. Hammaddelerinizi korumanın bir yolu, gizli deponuzu oluşturmaktır. Gizli depo ne kadar büyük olursa, saldırganlardan o kadar fazla hammadde korunur. Bir başka iyi caydırıcı da bir sur inşa etmektir (Seviye 1 kışla gereklidir). Surunuz ne kadar yüksek olursa, köyünüzün temel savunması o kadar güçlü olur. Bu, düşmanlarınızın daha yüksek sur seviyelerine sahip köylere saldırdıklarında büyük kayıplara maruz kalacağı anlamına gelir.

Fazla hammaddeniz olduğunu fark ederseniz, bir pazar oluşturmayı düşünebilirsiniz. (Seviye 3 ana bina ve seviye 2 depo gerekli). Pazarda, komşularınızın neler sunduğunu görebilir ve istemediğiniz hammaddeleri takas edebilirsiniz. Ayrıca kendi tekliflerinizi de oluşturabilirsiniz.

Katılmak için iyi bir klan bulmak için bölgenize de bakmalısınız. Grup halinde savaşmak ve savunmak her zaman daha kolaydır. Ayrıca bazı güzel insanlarla tanışmak için iyi bir yoldur!


Dil seç