Başlangıç

Başlangıç

Geri

Hangi bina ne işe yarar?

Main1.pngAna BinaAna bina sayesinde yeni binalar yapılabilir ya da var olan binalar geliştirilebilir. Ana binanın seviyesi ne kadar yüksekse, yeni binalar o kadar çabuk yapılabilir. Bina yıkabilmen için ana binanın 15. seviyede olması gerekir.
Barracks1.pngKışlaKışlada piyade üretebilirsin. Kışlanın seviyesi ne kadar yüksekse birliklerini o kadar hızlı üretebilirsin.
Stable1.pngAhırAhırda atlı yetiştirebilirsiniz. Ahırınızın seviyesi ne kadar yüksek olursa, o kadar hızlı birlik yetiştirebilirsiniz.
Garage1.pngAtölyeAtölyede kuşatma silahlarını üretebilirsin. Atölyenin seviyesi ne kadar yüksekse, birliklerini o kadar hızlı üretebilirsin.
Church1.pngTapınakTapınak civar köylerde bulunan halkın inançlarını güçlendirir. Tapınağın etkisi altında olmayan köylerin askerleri yarı güçte savaşırlar. Her bir köyün bir tapınağın etki alanında bulunmalıdır. Tapınak yalnızca bazı dünyalarda aktiftir.
Church f1.pngAna TapınakAna tapınak civar köylerde bulunan halkın inançlarını güçlendirir. Ana tapınak sadece bir defa ve ancak oyuncunun başka bir tapınağının olmadığı durumlarda yapılabilir. Tapınağın etkisi altında olmayan köylerin askerleri yarı güçte savaşırlar.
Snob1.pngAkademiAkademi sayesinde misyoner üretebilir ve köyler fethedebilirsiniz.
Smith1.pngDemirciDemircide yeni silahlar araştırabilir ve geliştirebilirsin. Demircinin seviyesi ne kadar yüksekse o kadar iyi silahlar geliştirir ve o derece kısa sırada araştırma yaparsın.
Place1.pngİçtima Meydanıİçtima meydanında savaşçıların toplanır. Bu merkezde saldırı emirlerini verebilir ve birliklerini kaydırabilirsin.
Statue1.pngHeykelHeykelde köylüler şövalyeye saygılarını sunarlar. Eğer şövalyen ölürse, burada savaşçılarından birini yeni şövalye olarak atayabilirsin.
Market1.pngPazarPazar yerinde başka oyuncularla ticaret yapabilir ya da onlara hammadde gönderebilirsin.
Wood1.pngOduncuOduncuların köyünün dışındaki sık ormandan odun keser. Bu odunları hem köyünü geliştirmek, hem de ordunu silahlandırmak için kullanabilirsin. Oduncunun seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar çok kalas üretilir.
Stone1.pngKil ocağıKil ocağında işçilerin, köyünü kurmak için önemli olan kili çıkarırlar. Kil ocağının seviyesi ne kadar yüksekse o kadar çok kil çıkarılır.
Iron1.pngDemir madeniDemir madeninde, işçilerin savaşların sonucunu belirleyen demiri çıkarırlar. Demir madeninin seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar çok demir üretilir.
Farm1.pngÇiftlikÇiftlik, birliklerine ve işçilerine yiyecek sağlar. Çiftliğini geliştirmezsen köyün büyümez. Çiftliğin seviyesi ne kadar yüksekse o derecede fazla nüfus besleyebilirsin.
Storage1.pngDepoDepo sayesinde, köyünde üretilen hammaddeleri (odun, kil, demir) depolayabilirsin. Deponun seviyesi ne kadar yüksekse, içinde o kadar çok hammadde depolanabilir.
Hide1.pngGizli depoGizli depo sayesinde, hammaddelerini güvenli bir şekilde düşmanlarından saklayabilirsin, böylece yağmalanmalarını önlersin. Casuslar, gizli deponuzda ne kadar hammadde sakladığınızı göremezler.
Wall1.pngSurSur sayesinde düşman birliklerinden kısmen korunursun. Sur, köy savunmanı ve birliklerinin savunmasını arttırır.
Smalltower2.pngGözetleme kulesiGözetleme Kulesi köye gelen saldırılara karşı etrafı izler. Gözetleme Kulesinin alanına bir saldırı girer girmez varış yerine bakılmaksızın saldırıdaki en yavaş birimi görebilirsin.Dil seç