Başlangıç

Başlangıç

Geri

Bir süredir çevrimiçi olan bir dünyaya katılırsam ne olur?

Bir süredir devam eden bir dünyaya katılırsanız, stratejinizi biraz değiştirmeniz önerilir. Köyünüzü hızlı bir şekilde inşa edebilmeniz için iyi bir temel hammadde üretimi elde etmek elbette hala önemlidir. Ama hemen köyünüzü korumaya başlamalısınız. Bunun için surunuzu ve gizli depoyu inşa etmek, ayrıca birkaç birim eğitmek en iyisidir. Potansiyel saldırganlarınıza yazmak da genellikle yardımcı olabilir. Ürettiğiniz birimleri diğer köyleri yağmalamak için kullanmanız her zaman tavsiye edilir. Yağmalanan hammaddeler büyümenize büyük ölçüde yardımcı olur.

Şimdi size normal başlangıçtaki en büyük farkı göstereceğiz:
İlk misyonerinizi yaratmaya çok fazla konsantre olma hatasına düşmeyin. Mümkün olduğu kadar çabuk ikinci bir köy almaya çalışmak mantıklı gelebilir ancak köylerinizi savunamazsanız bu size yardımcı olmaz. Sadece misyonere odaklanırsanız, kolay bir hedef olursunuz ve aynı zamanda daha büyük oyuncular misyoner üretmeye hazır olan bir köye sahip olmayı seveceği için çok gözde bir hedef olursunuz. Saldırılar gelmeye başladığında, genellikle çok geç olur.

Buna hazırlanmanın bir yöntemi savunma stratejisi kullanmaktır. Bu, çok sayıda kılıç ustası ve mızrakçı üretmek anlamına gelir. Yeterince birlik oluşturursanız, zor bir hedef olmaya başlarsınız ve düşmanınız genellikle daha kolay bir hedef bulmaya çalışır. Moral, daha büyük oyuncular tarafından saldırıya uğradığınızda da size yardımcı olur. Çok büyük bir oyuncu, moral nedeniyle saldırı gücünün %70'ini kaybeder. (Bazı dünyalarda bu etki olmayabilir)

Güvenlik aşaması biraz zaman alabilir, ancak bu savunma birliklerini sonraki oyunda her zaman kullanabileceğiniz için genellikle işe yarar. Yeterli miktarda savunma birliğine sahip olduğunuzda - 1200 mızrak ve 1200 kılıç gibi - bir misyoner düşünmeye başlayabilirsiniz.
Muhtemelen komşularınızın köylerine bakarak bu taktiğin ne kadar değerli olduğunu anlayacaksınız...
Dil seç