Başlangıç

Başlangıç

Geri

Harita nedir?

Harita, dünyanın grafiksel bir temsilini gösterir ve oyunda gezinmek için temel araçtır. Hareket etmek için harita üzerinde sürükleyip bırakmanız veya klavyenizdeki ok tuşlarını kullanmanız yeterlidir. Kullanabileceğiniz iki harita var:
 1. Size diğer köyler ve kıtanız hakkında temel bilgileri gösteren normal harita. Sarı ile belirtilen köylerinizi ve beyaz renk ile mevcut/aktif köyünüzü görebilirsiniz. Farenizi bir köyün üzerine getirdiğinizde köyle ilgili temel bilgiler gösterilir. Bir köye tıklamak size o köyle ilgili asker veya kaynak göndermek gibi bir dizi olası eylemi verecektir (ayrıntılar için Harita bağlam menüsüne bakın).
 2. Sağdaki siyasi harita, dünyanın çok daha büyük bir bölümünü temsil ediyor. Buradan klanınız, diğer klanlarınız, köyleriniz vb. dahil olmak üzere çevrenize daha geniş bir genel bakış görebilirsiniz. Görüntülenen bilgileri Görüntüleme seçenekleri > Siyasi haritayı göster menüsünden seçebilirsiniz (etkin bir Premium Hesap gerektirir).

Kıtalar:

Harita, her biri 100x100 kare boyutunda 100 kıtaya bölünmüştür. Aşağıdaki resim kıtaların nasıl düzenlendiğini göstermektedir. Oyun içindeyken kıtalar normalde Kxx biçiminde gösterilir; burada xx, kıtaların sayısıdır; K55 gibi.


Görüntülenen Bilgiler:

Tapınağın etkinleştirildiği dünyalarda, etki alanı yarıçapını gösteren haritada bu etki dairelerini göstermek için "İnanç Alanını göster" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Premium hesabınız varsa, Siyasi haritayı göster'e tıklayarak siyasi haritayı etkinleştirebilirsiniz. Bu, örnek resimde görüldüğü gibi sağ üstteki haritayı renklendirir.

Bağlam menüsünü etkinleştir seçeneği, yukarıda açıklandığı gibi bağlam menüsünün kullanılabilirliğini değiştirir. Premium hesap sahipleri, haritayı aşağıdaki boyutlardan herhangi birine göre yeniden boyutlandırmayı seçebilir:

 1. 4x4
 2. 5x5
 3. 7x7
 4. 9x9
 5. 11x11
 6. 13x13
 7. 15x15
 8. 20x20
 9. 30x30
 10. Özel boyut (haritanın kenarını sürükleyin)

Dil seç