Oynanış

Oynanış

Geri

Raporlar

Raporlar

Raporlar, çeşitli olaylardan sonra (köyünüze gelen bir saldırı gibi) hesabınıza gelen bildirilerdir. Saldırılar dışında ayrıca ticaret, destek, klan davetleri ve başka bir sürü olay için size rapor yollanacaktır. Raporlarınızı görmek için ana menüden "Raporlar"a tıklayın.

Rapor Tipleri

Raporlar otomatik olarak şu başlıklardan biri ile kategorilendirilirler:

Muharebe Raporları

  • Saldırılar
  • Savunmalar
  • Casus Raporları
  • Destek

Diğer Raporlar

  • Ticaret
  • Başarı
  • Klan bildirisi
Tüm raporları görebilir ya da raporları ekranın solunda bulunan süzgeç menüsü ile kategorilere ayırabilirsiniz. Basitçe sekmeler altında yer alan oklara tıklayabilirsiniz.

Aynı zamanda sekmelerin altındaki arama kısmını kullanarak belirli raporları arayıp onlara ulaşabilirsiniz.

Bazen belirli raporlara ihtiyaç duymazsınız yoksa çok fazla rapor almış olursunuz. Bu gibi durumlar için süzgeç kullanabilirsiniz. Bu özelliği ayarlar sekmesinden bulabilirsiniz. Bir kez aktif hale getirdikten sonra, süzgeci kaldırmadığınız sürece daha fazla rapor gönderilmeyecektir.

Raporlar bir süre sonra otomatik olarak silinir. Eğer raporları sürekli saklamak istiyorsanız onları beğenilerinize eklemek durumundasınız.

İpucu:
Başarılı (yeşil) bir casus raporu aldığınızda, bu otomatik olarak tüm Klan üyelerinizle paylaşılır. Paylaşılan raporlara köy bilgi penceresinden ulaşılır.
Eğer aynı köyü başka bir oyuncu daha sonra gözetler ise, yeni rapor eskisiyle değiştirilir.

Rapor İkonları


İkon Açıklama
Muharebe kayıplara yol açmadı.
ya da: Gözetleme denemesi başarıyla sonuçlandı (saldıran taraf olarak)
ya da: Gözetleme denemesi başarıyla engellendi (savunan taraf olarak)
Muharebeyi kazandınız fakat ordunuzdan kayıp verdiniz. 
ya da: Casuslarınız bazı şeyler buldu fakat yakalandılar ve bazıları ölmüş olabilir. (saldıran taraf olarak) 
ya da: Bir gözetleme saptandı ve önlemler başlatıldı (savunan taraf olarak)
Muharebeyi kaybettiniz.
ya da:Casuslarınız yenildi ve bir şey bulamadılar (saldıran taraf olarak)
ya da: Gözetlendiniz ve herhangi bir tedbir başlatılmadı (savunan taraf olarak)
Ordularınız taşıyabilecekleri kadar kaynak getiremediler çünkü saldırılan şehirde yeteri kadar kaynak yoktu.
Ordularınız yağmalayacakları kadar kaynağı yağmaladılar fakat bazıları geride bırakıldı.

Rapor EylemleriRapor penceresinin sol alt köşesinde, birden fazla raporu yönetmek için bir açılır pencere vardır. Buradan, favori raporlarınızı işaretleyebilir, okundu okunmadı olarak seçebilir, favoriyi kaldırabilir ya da silebilirsiniz. Aynı zamanda tüm raporları, okunmuş ya da favori olarak işaretlenmiş olsun olmasın, aynı anda silebilirsiniz. Fakat dikkatli olun, bu eylem geri alınamaz. Tüm raporlarınız yok olacaktır!

Son Rapor

Köy bilgi pencerenizden, bir köye en son ne zaman saldırdığınızı görebileceksiniz. Son saldırı başarılı olduysa veya kaynakları yağmaladıysanız, rapor ikonları yararlı bilgiler sağlayacaktır. Yalnızca kendi raporlarınızı görebilirsiniz, diğer oyuncuların raporlarını göremezsiniz. Casus raporları bu işlevden etkilenmez; onlar hala tüm klan üyelerinizle paylaşılır.

Filtreler ve Ayarlar


Filtrelerden, görmek istediğiniz rapor türlerini seçebilirsiniz. Gezinmeyi daha kolay hale getirmek için filtreleri birleştirebilirsiniz. Örneğin, Saldırı + Zayiatlar + Çekme'yi seçerek, zayiatları olan tüm saldırı raporlarını ve yalnızca birliklerinizin kaynakları yağmalamayı başardıklarını göreceksiniz.


Hangi tür raporları almak istemediğinizi ayarlardan seçebilirsiniz. Lütfen işaretlediğiniz her seçeneğin, bu kategori için rapor almayacağınız anlamına geldiğini unutmayın. Bu nedenle, belirli bir tür rapor almadığınızı fark etmeniz durumunda (örneğin, birlikleriniz için zayiat vermeyen saldırılar), lütfen "Sizden zayiat vermeden gönderilen saldırılar" seçeneğini işaretlemediğinizden emin olmak için ayarları kontrol edin.
Ayrıca, almamayı seçtiğiniz süre boyunca almadığınız raporları ve yanlışlıkla silinen raporları geri almanız mümkün değildir.


Dil seç