Oynanış

Oynanış

Geri

Envanter

Envanter nedir

Envanter, görevlerden kazanılan ya da dükkandan satın alınmış nesneleri barındırmanıza olana sağlayan bir özelliktir.

Bir görevden nesne aldığınızda ya da dükkandan satın aldığınızda otomatik olarak envanterinize yerleştirilir. Orada ne zaman isterseniz kullanabilirsiniz. Envanter nesnelerinin son kullanma tarihi yoktur (sadece Gwendoline'in Oyunundan gelen ücretsiz atışlar, aktivite bittikten sonra yok olur).

Dahası, görevlerden, kaynak paketlerinden ve Kaynak Birikiminden gelen kullanılmamış kaynakları envanterinizde bulabilirsiniz. Bu gibi nesneleri size ipuçları hatırlatacak. Fakat merak etmeyin, o nesneleri anında kullanmasanız bile onları kaybetmeyeceksiniz. Siz kullanana kadar envanterinizde duracaklar.

Envantere erişmek için, aşağıda işaretlenmiş olan menü bardaki envanter ikonuna tıklayabilirsiniz.Envanter kullanımı


Envanterinizde, satın aldığınız, görevlerden kazandığınız, günlük oturum açma bonusundan edindiğiniz ya da Kaynak Birikiminiden ödül olarak kazandığınız nesneleri bulabilirsiniz. Yeni bir nesneniz varsa, menü barında ikonun üstünde minik bir rakam göreceksiniz. Envanteri açtığınızda yeni ikonlar yeşil köşelerle ve ünlemle işaretlenmiştir.

Farklı kullanımlar için farklı çeşitte nesneler vardır. Her nesnenin sağ üst köşesinde bir sayı vardır ve kaç tane olduğunu gösterir. Nesneyi seçtiğinizde, nesne bilgisi envanter penceresinin sağında gösterilir.

Pencerenin sağ üst tarafında, nesneleri gruplara göre kategorilere ayıran filtre seçeneği vardır. Ok tuşuna basarak, görüntülenmesini istediğiniz nesneleri, önceden tanımlanmış seçenek arasından seçebileceğiniz bir açılır menü görüntülenir:


Şu anda aşağıdaki kategorilerden birini seçebilirsiniz::
  • Kaynaklar
  • Birimler
  • Taçlar
  • Paketler
  • Etkiler
  • Subaylar
  • Olaylar
  • Diğerleri
Eğer nesne doğrudan envanter penceresinden kullanılabiliyorsa, buna benzer bir buton belirecek: . Butonun altında, nesnenin açıklamasını ve bilgisini bulacaksınız.

Birden fazla nesneye sahipseniz, Kullanım düğmesine bastığınızda yeni bir pencere açılır ve aynı anda kaç tane kullanmak istediğinizi tanımlamanıza izin verir.


Fakat, eğer nesne doğrudan envanter penceresinden kullanılmıyorsa, bu botun şu yazı ile değişecektir: Envanterde kullanılamaz!'.

Dil seç