Teknik Sorunlar

Teknik Sorunlar

Geri

Oyun yüklenemiyor veya yavaşlık (gecikme) yaşanıyor. Ne yapabilirim?

Oyunumuzu oynamak için sabit bir internet bağlantısı gerekmektedir ve oyunumuz güncel sistemler, tarayıcı sürümleri ve ekran kartı ve bilgisayarınızdaki diğer bileşenlerin sürücüleri göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Ayrıca, kullanacağınız tarayıcıda donanım hızlandırmanın etkinleştirilmiş olması gerekmektedir. Bu, çoğu tarayıcı için varsayılan olarak etkinleştirilirken, bütün tarayıcılar için geçerli değildir ve tarayıcıyı kullanan kişiler veya tarayıcının kendisi tarafından devre dışı bırakılmış olabilir.

Google Chrome sürüm 86
Google Chrome tarayıcılarını sürüm 86'ya güncelleyen veya Chrome tabanlı diğer tarayıcıları( Edge, Opera ve diğerleri) kullanan oyuncularımızın, oyunumuzu oynarken sorun yaşayabildiğini, oyun istemcisini yükleyemediklerini veya oyunu yüklemek mümkün olduysa bile yavaş bir oyun deneyimi yaşayabildiklerini gördük. Bu, genellikle, Google Chrome'un sürüm 86'ya güncellenmesiyle, tarayıcının donanım hızlandırma özelliğinin sizin için devre dışı bırakılmasından kaynaklanır. Eğer bu durum sizde geçerliyse, bu özelliği manuel olarak yeniden etkinleştirebilirsiniz, böylece büyük olasılıkla oyunu tekrar rahtalıkla oynamanızmümkün olacaktır.

Tarayınınızda donanım hızlandırma seçeneğini Ayarlar menüsü içinde bulabilirsiniz. Google Chrome'da donanım hızlandırmayı yeniden etkinleştirmek için, tarayıcı arayüzünün sağ üst köşesindeki üç dikey noktayı tıklayarak Chrome ayarlarını açmanız yeterlidir. Oradan "Ayarlar" ı seçin. Alternatif olarak, doğrudan Google Chrome tarayıcısındaki URL çubuğuna "chrome: // settings" yazarak da ulaşabilirsiniz.

Ayarlar menüsünün içinde, "donanım hızlandırma" yı aramak için ister üstteki arama çubuğunu kullanın veya isterseniz sol taraftaki menüde "Gelişmiş" ve ardından "Sistem" i seçin.

Burada "Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan" adlı bir ayar göreceksiniz. Etkinleştirmek için üzerine tıklayarak anahtarı sağ tarafa kaydırın. Google Chrome, değişikliklerin etkin olabilmesi için yeniden başlatmanızı isteyecektir. Lütfen yeniden başlatın.Diğer tarayıcılar için ayarlar farklı olabilir, ancak seçeneğin adı neredeyse her zaman "donanım hızlandırma" kelimelerini içerecektir. Seçtiğiniz tarayıcı için bu ayarı nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız, lütfen üreticinin web sitesine veya tarayıcının genellikle ayarlarında bulunan Yardım bölümüne bakın.

Tarayıcınız yeniden başladığında oyuna tekrar erişebilmelisiniz. Bu sizin için durumu düzeltmediyse, büyük olasılıkla, özellikle grafik kartınız için güncel olmayan bazı sürücülerden kaynaklanan bir uyumluluk sorunu olabilir. Spesifik olarak, Google Chrome sürüm 86 versiyonunun piyasaya sürülmesiyle, AMD'nin dahili sürüm numaraları 8.17.10 * ve daha eski olan sürücüleri kullanan AMD Grafik kartlarında, Chromium bu sürücüleri desteklemeyi bıraktıktan sonra, bir uyumsuzluk tespit edildi. Ancak, sadece bu sürüm için değil, güncel olmayan herhangi bir sürücünün sorunlara neden olduğu durumlar da olabilir. Tüm bu durumlarda, grafik kartı üreticinizden en güncel ekran sürücülerini indirmenizi öneririz. En yaygın kullanılanlar AMD, Nvidia ve Intel'dir.

Google Chrome 86 ile AMD donanımı ve/veya sürücüleri arasındaki uyumsuzluk hakkında daha fazla bilgi için, lütfen foruma göz atın.

Oyunu seçtiğiniz başka bir tarayıcıyla da oynamayı deneyebilirsiniz (örneğin, Chromium tabanlı olmayan Mozilla Firefox) veya bu makalenin altındaki yeşil "Bu konu hakkında Destek Sistemi ile iletişime geç" düğmesini tıklayarak destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Mümkün olan her şekilde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!
Dil seç