Zboží, technologie a hra

Zboží, technologie a hra

Zpět

Jak se počítají a aplikují bonusy pro mé útočící a obranné jednotky?

Existují čtyři bonusy, které mohou Vaše jednotky využít:

  • Útočný bonus pro Vaši útočnou armádu. Tento bonus poskytne Vaší armádě vyšší bonus při útoku na jiné hráče, v bojích o provincie, v cechovních válkách, a cechovní expedici.
  • Obranný bonus pro Vaši útočnou armádu. Tento bonus poskytne Vaší armádě vyšší bonus do obrany při útoku na jiné hráče, v bojích o provincie, v cechovních válkách, a cechovní expedici! Čím vyšší je tato hodnota, tím menší budou ztráty života Vašich jednotek v boji.
  • Útočný bonus pro Vaši obrannou armádu. Tento bonus bude mít za následek, že jednotky bránící Vaše město budou způsobovat nepříteli větší škodu!
  • Obranný bonus pro Vaši obrannou armádu. Tento bonus bude mít za následek, že jednotky bránící Vaše město budou mít vyšší hodnotu obrany proti nepříteli.

Tyto bonusy Vám mohou být poskytnuty velkolepými budovami stejně jako speciálními budovami či předměty navýšení. Některé velkolepé budovy mohou mít vliv pouze na Vaši obrannou armádu (např. Daelský hrad), zatímco ostatní mají vliv pouze na Vaši útočnou armádu (např. Diova socha)! Mějte na paměti, že tyto bonusy jsou vždy procentuální, což znamená, že takový bonus bude připočítán v základnímu útoku Vašich jednotek.

Pro příklad si vezměme lučišníka s útokem 15 a 20 obranou, také máme k dispozici útočný bonus 20 % a obranný bonus 30 % pro útočnou armádu. Napadneme jiného hráče, jehož jednotka má 20 útok a 30 obranu a k tomu 4% bonus k obraně města.

Po uplatnění bonusů náš lučišník bojuje s útokem 18 a obranou 26. Nepřátelská jednotka stále bojuje se sílou 20, ale s obranou 31. Napříč tomu, že máme vyšší bonus, naše jednotka s největší pravděpodobností tento střet stále prohraje.