Zboží, technologie a hra

Zboží, technologie a hra

Zpět

Jaké jsou rozdíly mezi typy jednotek?

Jednotka jistého typu obdrží bonusy (k útoku i obraně) při boji proti jinému typu. Někdy také do hry vstupuje terén, který poskytuje další výhody.

Každá doba nabízí pět různých vojenských budov, ve kterých můžete vycvičit pět různých druhů jednotek. Existují rychlé jednotky, dále lehké, těžké a střelecké s dostřelem krátkým a dlouhým, tzv. artilerie (dělostřelectvo).

  • Rychlé jednotky se snadno pohybují, ale nevydrží moc poškození. Hodí se na rychlé ničení nepřátelských střeleckých jednotek, proti kterým mají bonus.

  • Lehké jednotky naleznou uplatnění v každé armádě. Jsou rychlé, způsobují solidní škody a poměrně dost vydrží. Získavají obranný bonus v křoví a lesích a proti rychlým jednotkám.

  • Těžké jednotky jsou pomalé, ale dobře obrněné. Jsou obávaným protivníkem v boji muže proti muži, kde díky své odolnosti drtí protivníka. Bonus mají na planině a proti lehkým jednotkám.

  • Střelecké jednotky jsou rychlé a svým útokem z dálky dokážou způsobit velké škody v řadách nepřítele. Jejich nevýhodou je, že se nedokážou samy bránit a stávají se tak snadnou kořistí pro jednotky, kterým se k nim podaří dostat. Profitují z umístění na skalách a snadno ničí těžké protivníky.

  • Dělostřelecké jednotky dokážou poškodit cíl téměř přes celé bojiště, nicméně nemají takovou sílu jako jednotky střelecké a jsou navíc velmi pomalé, což je činí bezbrannými v boji zblízka. Jsou silné proti těžkým jednotkám.

  • .