Problemy techniczne i kompatybilność

Problemy techniczne i kompatybilność

Wróć

Dlaczego nie otrzymuję powiadomień wymuszonych w aplikacji mobilnej?

Istnieją pewne sytuacje, w których powiadomienia aplikacji mogą przestać działać, na większość niestety nie mamy bezpośredniego wpływu

Ponieważ przyczyny brakujących powiadomień mogą się znacznie różnić między urządzeniami, systemami operacyjnymi i zachowaniami graczy, poniżej znajdziesz kilka wskazówek i podpowiedzi, aby ponownie włączyć powiadomienia aplikacji:

 • Sprawdź, czy powiadomienia push są włączone w aplikacji (ustawienia → powiadomienia push).
  Aplikacja może wyświetlać tylko powiadomienia, jeśli są włączone w ustawieniach. Pamiętaj, aby wybrać wszystkie działania, na które chcesz otrzymywać powiadomienia.
 • Sprawdź ustawienia powiadomień telefonu. Zwykle znajdują się one w sekcji ustawienia aplikacji lub powiadomienia urządzenia.
  Jeśli powiadomienia są wyłączone po stronie urządzenia, Grepolis nie może otrzymywać żadnych powiadomień, nawet jeśli są włączone w aplikacji.
 • Wybierz preferowany świat gry i regularnie loguj się na konto, na którym chcesz otrzymywać powiadomienia.
  Regularna aktywność jest wymagana, celem pewnośi, że powiadomienia będą wysyłane. Jeśli nie zalogujesz się w określonym czasie, jest szansa, że powiadomienia nie zostaną wysłane. Podczas gdy powiadomienia mogą być uruchamiane dla wielu światów, stają się mniej niezawodne, im więcej światów jest granych i tym więcej czasu minęło od ostatniego zalogowania się do tych światów. Zalecamy wybór głównego świata, aby otrzymywać powiadomienia i logować się co najmniej raz dzinnie.
 • Sprawdź opcje oszczędzania energii / wydajności swojego urządzenia i zobacz, czy można wprowadzić wyjątki / korekty dla aplikacji działających w tle.
  Najnowsze mobilne systemy operacyjne zapewniają znaczne oszczędności energii i opcje wydajności. Niestety, domyślnie zamykają lub ograniczają aplikacje i procesy działające w tle w celu wydłużenia żywotności baterii lub wydajności urządzenia. Aplikacja Grepolis wymaga usługi działającej w tle, aby otrzymywać i wyświetlać powiadomienia push w sposób terminowy i niezawodny. Ponieważ ustawienia różnią się znacznie między różnymi producentami urządzeń, zapoznaj się z oficjalną dokumentacją dotyczącą ustawiania wyjątków, aby upewnić się, że wszystkie powiadomienia zostaną wysłane.
 • Upewnij się, że Twoje urządzenie jest połączone z usługami Google Play lub Game Center. Na urządzeniach z Androidem upewnij się, że usługi Google Play są aktualne.
  Aby otrzymywać powiadomienia, musisz mieć aktywne połączenie z usługami dostawcy twojego urządzenia.
 • Jeśli żadna z powyższych czynności nie działa, odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację i wyczyść pamięć podręczną aplikacji. Pamiętaj także, aby aktualizować system operacyjny urządzenia, gdy dostępna jest aktualizacja.
Wybierz język