9. Technické problémy & kompatibilita

9. Technické problémy & kompatibilita

9. Technické problémy…

Prečo už v mobilnej aplikácii nedostávam push upozornenia?

Existujú určité scenáre, v ktorých môžu oznámenia o aplikáciách prestať fungovať, väčšinu z nich bohužiaľ nemôžeme priamo ovplyvniť.

Keďže dôvody chýbajúcich upozornení sa môžu značne líšiť medzi zariadeniami, operačnými systémami a správaním prehrávača, nájdete niekoľko tipov a trikov nižšie, aby ste opätovne povolili upozornenia aplikácie:

Skontrolujte, či sú v aplikácii povolené upozornenia push (Nastavenia → Push upozornenia). Aplikácia môže zobrazovať iba upozornenia, ak sú v nastaveniach povolené. Nezabudnite si vybrať všetky akcie, pre ktoré chcete dostávať upozornenia.

Skontrolujte nastavenia upozornení telefónu. Zvyčajne sa nachádzajú v časti Nastavenia aplikácie alebo oznámenia zariadenia. Ak sú upozornenia zakázané na strane zariadenia, Grepolis nemôže dostávať žiadne upozornenia, aj keď sú povolené v rámci aplikácie.

Vyberte si preferovaný herný svet a nezabudnite sa pravidelne prihlasovať na účet, pre ktorý chcete dostávať upozornenia. Signály (tlkot srdca) zo hry sú vyžadované v pravidelných intervaloch, aby sa potvrdilo odosielanie upozornení. Ak sa počas určitého času neprihlásite, existuje možnosť, že upozornenia nebudú prechádzať. Aj keď môžu byť upozornenia spúšťané pre viacero svetov, stávajú sa menej spoľahlivými, čím viac sa prehrávajú svety a od posledného prihlásenia do týchto sveta uplynul viac času. Odporúčame vám vybrať si hlavný svet, v ktorom budete dostávať upozornenia a prihlasovanie aspoň raz za 24 hodín, aby ste si udržali spoľahlivé upozornenia.

Skontrolujte možnosti úspor energie / výkonu vášho zariadenia a zistite, či môžu byť vykonané výnimky / úpravy pre aplikácie bežiace na pozadí. Najnovšie mobilné operačné systémy poskytujú rozsiahle možnosti úspory energie a výkonnosti. Bohužiaľ majú tendenciu obmedzovať aplikácie a procesy bežiace na pozadí v predvolenom nastavení, aby sa zlepšila životnosť batérie alebo výkonnosť zariadenia. Aplikácia Grepolis vyžaduje službu bežiacu na pozadí, aby bolo možné prijímať a zobrazovať pushové upozornenia včas a spoľahlivo. Keďže sa nastavenia značne líšia medzi rôznymi výrobcami zariadení, prečítajte si oficiálnu dokumentáciu o tom, ako nastaviť výnimky, aby ste sa uistili, že budú prebiehať všetky upozornenia.

Uistite sa, že je vaše zariadenie pripojené k službám Google Play alebo službe Game Center. V zariadeniach so systémom Android sa uistite, že sú služby Google Play aktuálne. Ak chcete dostávať upozornenia, musíte mať aktívne pripojenie k službám poskytovateľa úložiska vášho zariadenia.

Ak ani jedna z vyššie uvedených prác neodinštalujte a znovu neinštalujte aplikáciu a nevymažte vyrovnávaciu pamäť aplikácie. Tiež sa uistite, že aktualizujete operačný systém vášho zariadenia vždy, keď je k dispozícii aktualizácia.