Teknik Sorunlar Ve Uyum

Teknik Sorunlar Ve Uyum

Geri

Neden cihazıma anlık iletiler gelmiyor?

Bildirimlerin çalışmayı durdurmasının çeşitli nedenleri var ve ne yazık ki bunların çoğuna doğrudan müdahale edemiyoruz.


Sebepler cihaza, işletim sistemine ve oyuncu davranışına göre çok değişse de aşağıda bildirimleri yeniden etkin hale getirmenin bazı yollarını bulacaksınız:


 • Uygulamada anlık iletilerin açık olup olmadığını kontrol edin (Ayarlar → Anlık İletiler)
  Uygulama ancak ayarlardan açılmışsa bildirim gönderir. Bütün aksiyonlar için bildirimleri açtığınızdan emin olun.
 • Telefonunuzdaki bildirim ayarlarını kontrol edin. Genellikle cihazınızın Uygulama veya Bildirim Ayarları bölümünde bulunur.
  Eğer bildirimler cihazdan kapalıysa, uygulama içinde açık olsa bile Grepolis bildirim gönderemez.

 • Tercih edilen oyun dünyasını seçtiğinize ve bildirim istediğiniz hesaba düzenli olarak giriş yaptığınıza emin olun.
  Oyundan gelen sinyallerin, bildirimlerin gönderilmesini onaylamak için düzenli gelmesi gerekir. Eğer belli bir süre giriş yapmazsanız bildirimler gelmemeye başlayabilir. Bildirimler birden fazla dünyada açılabilse de bu hesaplara giriş süresi uzayacağı için kararlılıkları azalır. Bildirim almak için bir ana dünya seçmenizi ve kararlı bildirimler için en az 24 saatte bir giriş yapmanızı öneririz.

 • Pil koruma/bildirimler seçeneğini kontrol edin ve arka planda çalışan uygulamalar için bir istisna/ayarlama yapılıp yapılmadığına bakın.
  Son mobil işletim sistemleri pil koruma ve performans seçenekleri sunar. Ne yazık ki bunlar pil ömrünü uzatmak ve performansı artırmak için arka planda çalışan uygulamaları kapatmaya/sınırlamaya eğilimlidir. Grepolis, bildirimlerin zamanında ve kararlı bir şekilde gelmesi için arka planda çalışmaya ve bildirim izinlerine ihtiyaç duyar. Cihaz üreticisine göre bildirim ve pil koruma ayarları çok değiştiği için lütfen bu ayarları nasıl yapacağınızı görmek için resmi cihaz dokümanlarına başvurun.

 • Cihazınızın Google Play veya Game Center servislerine bağlı olduğundan emin olun. Android cihazlarda Google Play servisleri güncel olmalıdır.
  Bildirimleri almak için cihazınızın depolama sağlayıcısı servislerine etkin bağlantısı olmalıdır.

 • Yukarıdakilerin hiç biri işe yaramazsa, lütfen uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyin ve önbelleği temizleyin Ayrıca cihazınızın işletim sisteminin güncel olduğundan emin olun.
Dil seç