Gameplay

Gameplay

Wróć

Podstawy

Surowce


Do budowy budynków lub rekrutacji jednostek potrzebujesz surowców. Surowce otrzymujesz automatycznie z budynków produkujących surowce (Obóz Drewna, Kopalnia Gliny i Kopalnia Żelaza). Zbierasz te zasoby również wtedy, gdy nie jesteś zalogowany na swoje konto.

Ilość surowców, które otrzymasz, zależy od poziomu twoich budynków surowcowych. Ważne jest, aby rozbudować swój magazyn, aby upewnić się, że nie stracisz zasobów, ponieważ nie masz wystarczającej pojemności magazynowej. W prawym górnym rogu ekranu możesz zobaczyć, ile aktualnie posiadasz zasobów. Pasek postępu pokazuje, kiedy pamięć jest pełna.


Liczby pokazują ilość surowców, które są obecnie przechowywane (1068 drewna, 1106 gliny, 1144 żelaza).

Wskazówka:
Zawsze staraj się wydawać wszystkie zasoby na budynki lub jednostki. Jeśli zostaniesz zaatakowany i nie ma co splądrować, prawdopodobnie wróg straci zainteresowanie twoją wioską.


Prowiant


Budynki i jednostki również potrzebują prowiantu. W przeciwieństwie do innych zasobów, prowiant nie jest produkowany w czasie, ale dostarczany przez gospodarstwo. Im wyższy jego poziom, tym więcej wieśniaków można zaopatrzyć.


Liczba pokazuje, ilu dodatkowych wieśniaków można zaopatrzyć. I tak na przykład w tej wiosce można by zrekrutować 127 pikinierów. Pasek postępu pokazuje stosunek wolnej i wykorzystanej populacji. W tym przypadku bardzo mała ilość prowiantu jest już wykorzystana, a wolnego prowiantu jest dużo.


CrownsW prawym górnym rogu możesz zobaczyć aktualną ilość Koron. Możesz kupić dodatkowe Korony, klikając przycisk „+”.


Pierwsze kroki

Na początku najbardziej potrzebną rzeczą są: Surowce. Tartak ścina drewno, kopalnia gliny gromadzi glinę i huta żelaza produkuje żelazo. Im bardziej rozbudujesz te budynki tym więcej będą one produkować. Na początku gry na danym świecie wskazane jest rozbudować budynki produkujące surowce o kilka poziomów.

Po tym jak zabezpieczysz się w dobrą produkcję surowców możesz rozpocząć budowanie wojska. W koszarach możesz rozpocząć rekrutowanie pikinierów. Pikinierzy oferują trochę obrony przeciwko przyszłym agresorom, którzy mogą chcieć splądrować surowce. Zwykle nie są dobrymi jednostkami ofensywnymi, ale są bardzo przydatne w celu napadania na małe, niebronione wioski w celu splądrowania ich surowców.

Jako dodatek do rekrutowanych wojsk są również inne sposoby żeby pomóc w ochronie Twojej wioski i asekurowaniu surowców we wczesnych stadiach gry. Jednym ze sposobów ochrony Twoich surowców jest zbadanie technologii takich jak strych, piwnica lub schowek w spichlerzu. Kolejnym dobrym środkiem zapobiegawczym jest zbudowanie muru (konieczny poziom 3 ratusza). Im wyższy będzie poziom Twojego muru tym większa będzie podstawowa obrona Twojej wioski. Oznacza to, że Twoi wrogowie poniosą większe straty, gdy będą atakowali wioski posiadające wyższy poziom muru.

Jeśli zauważysz, że posiadasz nadwyżki surowców to może warto rozważyć budowę rynku. (Potrzebny poziom 6 ratusza). Na rynku możesz sprawdzić jakich surowców potrzebują twoi sąsiedzi i wymienić się na odległość surowcami które są Tobie niepotrzebne. Możesz również samodzielnie stworzyć ofertę.

Powinieneś rozejrzeć się po okolicy w celu znalezienia plemienia do którego możesz dołączyć. Zawsze łatwiej jest walczyć i bronić się w grupie. Jest to także dobry sposób na spotkanie miłych ludzi!


Późny start?

Dołączając do świata, który trwa już jakiś czas należy odrobinę zmienić strategię gry. Oczywiście nadal ważne jest, aby posiadać dobrą podstawową produkcję surowców tak aby szybkie rozbudowanie wioski było możliwe. Musisz jednak szybko rozpocząć bronić swoją wioskę. W tym celu ważne jest rozbudowanie muru obronnego, wykonanie badań w magazynie i wyszkolenie kilku jednostek. Pisanie do potencjalnych agresorów również może pomóc. Zawsze zalecane jest wykorzystywanie wyszkolonych jednostek do plądrowania innych wiosek. Plądrowanie wiosek znacznie pomaga w rozwoju.

Teraz pokażemy największą różnicę w stosunku do zwykłego początku:

Nie koncentruj się zbytnio na wytworzeniu pierwszego szlachcica. To może brzmieć logicznie, aby spróbować podbić drugą wioskę, tak szybko, jak to możliwe, ale to nie pomoże jeśli nie będziesz w stanie obronić swoich wiosek. Jeśli skupisz się jedynie na wyszkoleniu szlachcica to będziesz łatwym celem, a także lubianym celem przez większych graczy, którzy chcieli by mieć wioskę, która jest gotowa do produkcji szlachty. W chwili gdy ataki zaczną się pojawiać zwykle jest już za późno.

Jedną z metod przygotowania się do tego jest wykorzystanie defensywnej strategi. Oznacza to wytworzenie wielu mieczników i pikinierów. Jeśli wytworzysz odpowiednio dużo jednostek wtedy staniesz się zbyt drogim celem i napastnik zwykle będzie szukać łatwiejszego celu. Morale także pomagają kiedy jesteś atakowany przez większego gracza. Bardzo duży gracz traci aż do 75% swojej siły ataku ze względu na morale.

Faza bezpieczeństwa może zająć trochę czasu, ale zazwyczaj to się opłaca, ponieważ zawsze można użyć tych jednostek obronnych w późniejszej grze. Mając już odpowiednią ilość wojsk obronnych - mniej więcej 1200 pikinierów i 1200 mieczników - możesz zacząć myśleć o szlachcicu.

Prawdopodobnie będziesz w stanie potwierdzić, jak cenna była ta taktyka patrząc na wsie Twoich sąsiadów...


Rozbudowa budynków

Istnieją dwa sposoby rozbudowy budynków. Pierwszym z nich jest otwarcie ratusza i kliknięcie na "rozbuduj do poziomu X" budynku, który chcesz rozbudować.


Jeśli jesteś bardziej doświadczony i wiesz, który budynek chcesz rozbudować to możesz łatwo kliknąć bańkę "rozbuduj" w okrągłym menu danego budynku bez otwierania ratusza.


Potrzeba określonej ilości drewna, gliny i żelaza, a także trochę wolnego prowiantu. Dokładna ilość zależy od rodzaju budynku i jego poziomu. Im wyższy poziom budynku chcesz wybudować, tym więcej będziesz potrzebować surowców.

Wskazówka:
Możesz rozpoznać odblokowane, ale jeszcze nie wybudowane budynki, przez plac budowy w swojej wiosce. Poza tym znak "+" będzie widoczny. Można wtedy kliknąć na tej stronie, aby otworzyć okrągłe menu.


Rekrutowanie jednostek


Możesz rekrutować swoje pierwsze jednostki w koszarach. W celu wybudowania koszar musisz rozbudować ratusz do poziomu 2. Początkowo będziesz mógł szkolić jedynie pikinierów; chcąc tworzyć inne jednostki musisz rozbudować koszary. W przeglądzie jednostek możesz znaleźć krótkie opisy na temat wymagań danej jednostki i jej właściwości.

Wskazówka:
Jeżeli Twoje koszary mają poziom 1-2-3, możesz rekrutować jedynie 5-10-15 jednostek jednocześnie. ma to na celu zapobiec nowym graczom wydającym surowce głównie w wojsko.


Atakowanie innych wiosek

Ważne jest, szczególnie na początku, aby ciągle pozyskiwać surowce. Skutecznym sposobem na to jest plądrowanie wioski barbarzyńskiej w Twojej okolicy.


W celu zaatakowania wioski, przejdź na mapę, kliknij na wioskę wroga i wybierz "wyślij armię". Zobaczysz to okno:


Na górze możesz zobaczyć miejsce startu i cel do którego zostanie wysłana Twoja armia. Poniżej są pewne ważne wartości z którymi zawsze powinieneś się zapoznać zanim wyślesz wojsko. Jeśli jesteś członkiem plemienia mogą istnieć dodatkowe premie pokazane w oknie, aby pomóc Ci w bitwach.

Numer
Ikona Nazwa Opis
1
Siła bojowa
Siła z jaką Twoje jednostki będą walczyć w wiosce docelowej. Na tą wartość mają wpływ morale, Wielki mistrz i to czy wioska leży w prowincji, gdzie Twoje jednostki mają wiarę.
2
Czas podróży
Pokazuje to jak długo wojsko podróżuje do docelowej wioski.
3
Czas przybycia    
Pokazuje oszacowany czas przybycia do docelowej wioski.
4
Ładowność
Ilość surowców jaką Twoje jednostki mogą splądrować w docelowej wiosce. Im więcej jednostek wyślesz tym więcej możesz zrabować od swojej ofiary.
5
Dyscyplina
Ta wartość pokazuje odchylenie czasowe dotyczące dotarcia wojska do celu. Sprawdź dyscyplinę, aby uzyskać więcej informacji.
6
Zakładka ataku  
Chcąc wysłać jednostki do walki musisz wybrać tą zakładkę.
7
Zakładka wsparcia  
Chcąc wysłać jednostki w celu wsparcia musisz wybrać tą zakładkę.
8
Zapisz jako szablon
Możesz zapisać ilość wybranych jednostek jako szablon i użyć go w przyszłości w celu zaatakowania lub wsparcia.
9

Wyślij Atak lub Wsparcie (w zależności od wybranej zakładki)  
Twoje wojsko wyruszy do docelowej wioski, aby rozpocząć bitwę lub wesprzeć wioskę.
10
Wybierz broń z piedestału.
Rycerz będzie podróżować z wybraną bronią.

Pokazane są tutaj tylko jednostki, które są obecnie dostępne w Twojej wiosce.

Wskazówka:
Możesz utworzyć tyle szablonów ile chcesz. na przykład małą armię do farmienia składającą się z 100 pikinierów lub kompletnie ofensywny oddział składający się z tysiąca różnych jednostek.
Szablon może być również użyty do łatwiejszego rekrutowania jednostek w wiosce. Można także przypisać do szablonu jednostki, które są jeszcze zablokowane dla Twojej wioski jeśli tworzysz szablon w placu.
Najlepiej utworzyć szablon odpowiedni dla wojska w Twojej wiosce i użyć go do rekrutacji.


Dlaczego dołączyć do plemienia?


W Tribal Wars 2 można grać samemu jednak ideą gry Tribal Wars jest utworzyć zespół i grać razem. Nie tylko możesz mieć ekonomiczne i militarne wsparcie, aby ochronić Cie przed bardziej zaawansowanymi graczami, ale możesz także nauczyć się wielu taktyk oraz mechaniki gry od Twoich współplemieńców. Plemiona są fundamentalną częścią tej gry, która znacznie poprawi Twoją umiejętność gry i zwiększy Twój sukces jako lidera. Przyłączenie się do plemienia jest bardzo zalecane.
Wraz z członkami plemienia można rozwijać doświadczenie, które jest wykorzystywane do zapewnienia wszystkim członkom urozmaiconej ilości bonusów.

Dzienny bonus


Jest to dzienna nagroda, którą otrzymujemy jeśli zalogujemy się do gry. Jeśli będziesz logował się codziennie to przez 4 dni otrzymasz 500 sztuk każdego surowca natomiast 5 dnia będzie to aż 2000 sztuk każdego surowca!

Wybierz język