Gameplay

Gameplay

Wróć

Raporty

Raporty

Raporty są generowane na koncie po różnych wydarzeniach takich jak: atak, obrona etc. Otrzymasz również raporty dla plemiennych zaproszeń, transakcji oraz wielu innych. Aby wyświetlić raporty trzeba kliknąć w menu głównym na "raporty".


Typy raportów

Raporty są automatycznie klasyfikowane do jednej z następujących kategorii:

Raporty Walk:

  • Atak
  • Obrona
  • Raporty szpiegowskie
  • Wsparcie

Inne raporty

  • Handel
  • Osiągnięcia
  • Plemienne powiadomienia
Możesz przeglądać wszystkie raporty razem lub też używać filtra, który znajduje się po lewej stronie ekranu. Wystarczy kliknąć na strzałkę poniżej raportów.

Również można szukać raportów po szczegółach, klikając na wyszukiwanie poniżej kart.

Czasami nie potrzebujesz szczegółowych raportów ( może być ich bardzo dużo co nie wszystkim musi odpowiadać). Można włączyć odpowiedni filtr w ustawieniach dzięki czemu nie dostaniesz więcej niechcianych raportów.

Raporty po pewnym czasie automatycznie są usuwane, aby temu zapobiec można dodać raport do ulubionych.

Wskazówka:
Po otrzymaniu pomyślnego (zielonego) raportu szpiegowskiego, będzie on automatycznie dzielony z wszystkimi członkami Twojego Plemienia. Dzielone raporty są dostępne z okna informacji o wiosce. Jeśli inny gracz będzie szpiegować tą samą wioskę w późniejszym czasie to najnowszy raport zastąpi poprzedni.


Ikony raportów

Ikona Opis
Bitwa nie powoduje żadnych strat
lub: udana próba szpiegowania ( dla atakującego)
lub: próba wyszpiegowania powiodła się (obrońcy)
Wygrałeś bitwę ale poniosłeś straty
lub:Twoi szpiedzy znaleźli coś ale zostały zauważone i część z nich zginęło (jako atakujący) lub: Szpieg: próba wyszpiegowania i przeciwdziałania zainicjowana (jako obrońca)
Przegrałeś bitwę.
lub: Twoi wszyscy szpiedzy przegrali i nie dowiedzieli się niczego (dla atakującego)
lub: Zostałeś zaatakowany szpiegiem ale dzięki środkom jakie podjąłeś nic nie wyszło na jaw (dla obrońcy)
Twoje wojska nie zabrały ze sobą zbyt wiele surowców gdyż zostało wysłanych za mało wojsk.
Twoi żołnierze splądrowali tyle surowców, że nie zdołali wszystkich ze sobą zabrać.

Akcje raportówW dolnym lewym rogu okna raportów znajduje się wysuwane menu dzięki któremu możesz wykonać akcje dla więcej niż jednego raportu w tym samym czasie. Możesz zaznaczyć i odznaczyć raporty jako ulubione, odczytane, możesz skasować ulubione raporty lub wszystkie poza ulubionymi. Możesz także usunąć wszystkie raporty za jednym razem nawet jeśli są oznaczone jako ulubione/zwykłe, przeczytane/nieprzeczytane. Pamiętaj, aby być ostrożnym, ta czynność nie jest odwracalna. Wszystkie Twoje raporty zostaną bezpowrotnie utracone!

Ostatni raport


Z okna informacji o wiosce będziesz mógł zobaczyć, kiedy ostatni raz zaatakowałeś wioskę. Ikony raportów dostarczające przydatnych informacji, jeśli ostatni atak się powiódł lub czy zbierzesz zasoby. Możesz zobaczyć tylko swoje raporty, a nie raporty od innych graczy. Ta funkcja nie wpływa na raporty szpiegowskie; nadal są dzielone ze wszystkimi współplemieńcami.

Filtry i ustawieniaZ filtrów możesz wybrać rodzaj raportów, które chcesz zobaczyć. Możesz łączyć filtry, aby ułatwić nawigację. Na przykład, wybierając Atak + Straty + Zdobycz, zobaczysz wszystkie ofensywne raporty z ofiarami po twojej stronie i tylko te, które zdołały zrabować zasoby.


W ustawieniach możesz wybrać rodzaj raportów, których nie chcesz otrzymywać. Pamiętaj, że każda zaznaczona opcja oznacza, że nie będziesz otrzymywać raportów dla tej kategorii. Jeśli więc zauważysz, że nie otrzymujesz określonego typu raportów (na przykład ataki bez strat dla twoich żołnierzy) sprawdź ustawienia, aby upewnić się, że nie zaznaczyłeś opcji "Ataki wysłane od ciebie bez strat po twojej stronie".
Co więcej, nie jest możliwe przywrócenie raportów, których nie otrzymałeś w czasie, w którym je wybrałeś, ani raportów, które zostały usunięte przez pomyłkę.


Wybierz język