Oynanış

Oynanış

Geri

Harita

Genel Bilgi


Harita, diyarın grafik gösterimini sunar ve oyun boyunca gezinme için anahtar unsurdur. Haritayı tutup sürükleyebilir ya da klavyenizdeki ok tuşlarını kullanabilirsiniz.

İki harita vardır:

  • Normal Harita: Köyünüzden uzaklaştırılmış şekilde bakabileceğiniz ve yakın çevreyi gözlemleyebileceğiniz normal harita. Haritayı hem klavyenizde ok tuşlarını kullanarak hem de fare ile tutup sürükleyerek gezebilirsiniz. Fare ile bir köyün üstünde gezinmek o köy hakkında temel bilgileri gösterecektir. Köye tıklamak o köyle ile ilgili yapabileceğiniz, ordu ya da kaynak yollamak gibi çeşitli eylemleri gösterecektir. (Bkz Harita içerik menüsü).


  • Dünya haritası hayli kullanışlı bir özelliktir. Ekranınızın altındaki küreye tıklayarak, dünya haritasına erişebilirsiniz, ayrıca köyleri ve oyuncuları arama seçeneğiniz de vardır. Bir köyün koordinatlarını yazarak, konuma atlama seçeneğine sahipsiniz. Dahası, harita aramasına en fazla 10 favori köyü kaydedebilirsiniz.Bölgeler


Her krallık çeşitli sayıda bölgelerden meydana gelir. Tam miktar her diyarda farklıdır. Bölge boyu da diyardan diyara değişir.

Bölge sınırları kesik çizgilerle belirlenmiştir:


Not:
Hamamınızın olmadığı bir bölgeye saldırırsanız %50 Moral düşüşü olacağını unutmayın. Her zaman saldırı ekranınızdan Moral değerini kontrol edin.

Her bölgenin, bölge sıralamasına erişmenize olanak sağlayan sözde kent simgesi vardır.

Bazı Kent Simgesi örnekleri:Köy Tipleri


Puan Aralığı Oyuncu Köyü BarbarKöyü
0 - 299
300 - 999
1000 - 2999
3000 - 8999
9000 - 10999
Over 11000


Özel Renkler


Şu andan itibaren, köyler, barbarlar, klan üyeleri ve düşmanlar gibi bazı köy renklerini özelleştirebilirsiniz.
Bunu yapabilmek için: Ayarlar > Oyun:Göstere basarak, her kategori için renk ayarlayabileceğiniz renk paletini görebilirsiniz:Önceden tanımlanmış renkler tercihlerinizi karşılamıyorsa, bunları değiştirebilirsiniz. Her seçeneğin sağındaki ilgili renk kutusuna basılınca bir renk paleti açılır. Buradan, yeni bir renk seçebilir veya varsayılana sıfırlayabilirsiniz.Renk ayarları, işbirliği hesapları için aynı kalır. Bu, başka oyuncunun hesabına işbirliği ile giriş yaptığınızda, onun tercihlerini göreceğiniz anlamına gelir. Özel renkler hem tarayıcıda hem de uygulamalarda mevcuttur.


Dil seç