Technické potíže

Technické potíže

Zpět

Nelze načíst hru nebo hra běží velmi pomalu (laguje). Co dělat?

Naše hra vyžaduje stálé připojení k internetu a je vždy optimalizována pro aktuální systémy, ovladače, prohlížeče a podobné technologie. Také je zapotřebí mít aktivovanou v používaném prohlížeči hardwarovou akceleraci. Tato funkce bývá zpravidla v prohlížečích zapnuta automaticky. Někdy tomu ale nemusí tak z různých důvodů být.

Google Chrome verze 86
Zjistili jsme, že hráči používající ke hraní prohlížeč Google Chrome verze 86 (nebo prohlížeče, které jsou na Chromiu postaveny - např. Edge, Opera a další) mohou mít potíže spočívající v nemožnosti hru vůbec nahrát nebo v jejím velmi pomalém chodu, pokud se jí nahrát podaří. V naprosté většině případů to je způsobeno neaktivní hardwarovou akcelerací. Tu však můžete snadno zase zapnout sami.

Přejděte do nastavení prohlížeče. V Google Chrome buď ikonkou tří svisle seřazených teček v pravém horním rohu okna prohlížeče a dále kliknutím na "Nastavení" nebo přejetím na adresu "chrome://settings" ve vyhledávacím okénku.

V nastavení vyhledejte heslo "akcelerace", v případě anglického jazyka "acceleration". Nebo v menu vlevo vyberte možnost "Pokročilé" a poté "Systém".

Tím se Vám vyhledá řádek, kde můžete akceleraci přepínačem zapnout (případně vypnout). Zapnutou akceleraci máte, pokud je přepínač modře zbarven. V případě zapnutí/vypnutí si prohlížeč žádá znovuotevření (restart). To proveďte.

Ilustrační obrázky z anglické verze Chromu

Ilustrační obrázky z anglické verze Chromu

V jiných prohlížečích může nastavení vypadat trochu jinak, ale snad všude by dané nastavení mělo obsahovat slova "hardwarová akcelerace". Pokud sami nepřijdete na to, jak aktivovat toto nastavení, obraťte se na podporu samotného vývojáře prohlížeče prosím. Kontakt nebo pomoc najdete také zpravidla skrze nastavení.
 
Po restartu prohlížeče by se měla hra načítat už bez jakýchkoliv problémů. Pokud se nebude stále dařit, jedná se o problém jiného rázu, např. s kompatibilitou. Velmi pravděpodobně se jedná o neaktuální ovladače vašeho herního zařízení, jmenovitě grafické karty. S aktualizací Chrome na verzi 86 se objevil problém se součinností s kartami od AMD označované číslem 8.17.10* a staršími, když Chromium pozastavil podporu pro jejich ovladače. Kromě toho může dále docházet k chybám, které jsou způsobeny neaktuálností ovladačů u jiných grafických karet. Ve všech těchto případech vám doporučujeme aktualizovat ovladače na nejnovější dostupné, jež výrobci vaší grafické karty nabízí. Ty nejpoužívanější jsou konkrétně AMD, Nvidia, a Intel.

Pro více informací ohledně nekompatibility mezi Google Chrome 86 a AMD hardwarem a/nebo ovladači navštivte prosím naše fórum.

Můžete také vyzkoušet hru v jiném prohlížeči (ideálně v nějakém, který nemá základ Chromium - např. Mozilla Firefox) nebo nás kontaktujte na herní podpoře - tlačítko k tomu najdete dole na této stránce. Rádi Vám pomůžeme s tímto nebo jakýmkoliv jiným problémem.
Výběr jazyka