Technické problémy

Technické problémy

Naspäť

Nedá sa nahrať hra alebo zaznamenávam spomalenie (lag). Čo môžem spraviť?

Naša hra si vyžaduje stabilné pripojenie na internet a je vyvinutá s ohľadom na najnovšie systémy, verzie prehliadačov a ovládače grafickej karty a ďalších komponentov vo vašom počítači. Vyžaduje tiež povolenie hardvérovej akcelerácie v prehliadači podľa vášho výberu. Aj keď je to vo väčšine prehľadávačov prednastavene povolené, nemusí to tak byť vo všetkých prehľadávačoch a mohlo by to byť deaktivované používateľom prehľadávača alebo samotným prehľadávačom.

Google Chrome verzia 86
Zistili sme, že hráči, ktorí aktualizujú svoj prehliadač Google Chrome na verziu 86, alebo používajú iný prehliadač založený na Chromium (ako napríklad Microsoft Edge, Opera atď.) môžu naraziť na problémy s hraním našej hry, ktoré sa prejavujú  tým, že nemôžu načítať herného klienta, alebo môžu zaznamenať spomalenie, ak je možné načítať hru. To je vo väčšine prípadov spôsobené tým, že sa vám vypne v prehliadači hardvérová akcelerácia. Túto funkciu môžete znova povoliť manuálne, čo vám vo väčšine prípadov umožní znova hrať hru.

Ak chcete znova povoliť hardvérovú akceleráciu vo vašom prehliadači, otvorte si možnosti. V prehliadači Google Chrome, jednoducho otvorte nastavenia prehliadača Chrome kliknutím na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu rozhrania prehliadača. Odtiaľ vyberte možnosť „Nastavenia“. Prípadne môžete navštíviť stránku „chrome://settings“ priamo cez panel s adresou URL v prehliadači Google Chrome.

V rámci nastavení buď pomocou vyhľadávacieho panela v hornej časti vyhľadajte výraz „hardvérová akcelerácia“, alebo v ponuke na ľavej strane kliknite na položku „Rozšírené“ a potom na položku „Systém“.

Teraz by sa malo zobraziť nastavenie s názvom „Použiť hardvérovú akceleráciu, ak je k dispozícii“. Povolíte to prepnutím prepínača na pravú stranu. Prehliadač Google Chrome vás požiada o opätovné spustenie, aby sa zmeny mohli prejaviť. Prosím, urobte to.Nastavenia pre ďalšie prehliadače môžu vyzerať odlišne, ale názov možnosti bude takmer vždy obsahovať slová „hardvérová akcelerácia“. Ak neviete, ako skontrolovať toto nastavenie pre prehliadač podľa vášho výberu, navštívte webovú stránku výrobcu alebo sekciu Pomocníka prehliadača, ktorú nájdete často v jeho nastaveniach.

Po reštartovaní prehľadávača by ste mali mať k tejto hre znova prístup. Ak to tak nie je, môže to byť spôsobené problémom s kompatibilitou, ktorý je pravdepodobne spôsobený zastaranými ovládačmi vášho systému, najmä grafickej karty. Konkrétne so zavedením prehliadača Google Chrome verzie 86 bola zistená nekompatibilita s grafickými kartami AMD, ktoré používajú ovládače používajúce interné čísla verzií AMD 8.17.10 * a staršie, po ukončení podpory týchto ovládačov Chromium. Môžu sa však vyskytnúť aj prípady, keď zastaraný ovládač spôsobí problémy, ktoré nie sú špeciálne pre túto verziu ovládača. Vo všetkých týchto prípadoch vám odporúčame stiahnuť si najaktuálnejšie ovládače displeja od výrobcu grafickej karty. Najčastejšie sa používajú AMD, Nvidia a Intel.

Ďalšie informácie o nekompatibilite medzi prehliadačom Google Chrome 86 a hardvérom alebo ovládačmi AMD nájdete na našich fórach, kde nájdete ďalšie informácie.

Môžete tiež vyskúšať hrať hru prostredníctvom iného prehliadača podľa vášho výberu (napr. Mozilla Firefox, ktorý nie je založený na Chrome), alebo môžete kontaktovať náš tím podpory kliknutím na zelené tlačidlo „Kontaktujte nás“ v dolnej časti tohto článku . Radi vám pomôžeme!
Výber jazyka