Gameplay

Gameplay

Wróć

Mapa

Informacje ogólne


Mapa przedstawia graficzną reprezentację świata i jest kluczowym narzędziem do poruszania się po grze. Po prostu przeciągnij i upuść na mapie, aby przenieść, lub po prostu użyj klawiszy strzałek na klawiaturze.

Każdy gracz posiada dwie mapy:

  • Normalna mapa dzięki której zobaczysz pomniejszoną swoją wioskę oraz jej najbliższe otoczenie, aby poruszać się po niej wystarczy użyć strzałek na klawiaturze lub też poprzez przeciąganie mapy myszką. Aby zobaczyć podstawowe informacje o wiosce wystarczy kliknąć na nią dzięki czemu otworzy się również szereg opcji związanych z tą wsią takich jak: wysłanie wojsk, surowców (zobacz opcje dostępne na mapie)


  • Mapa świata posiada przydatne narzędzie do wyszukiwania innych graczy lub wiosek.Aby z niego skorzystać wystarczy kliknąć na ikonę "mapa świata" w menu głównym a następnie podać współrzędne lub nazwę wybranego gracza. Możesz zapisać do 10 ulubionych wiosek aby w łatwiejszy sposób znajdować najważniejsze cele.Prowincje


Każde królestwo składa się z wielu prowincji. Na każdym świecie ilość ta jest inna.

"Granice prowincji' są oddzielone przerywanymi liniami:


Uwaga:
Pamiętaj, że atakując we własnych granicach prowincji otrzymujesz 50 % bonusu moralii. Przed atakiem zawsze sprawdź jakie będziesz mieć morale.

Każda prowincja ma tak zwany punkt orientacyjny, gdzie można uzyskać dostęp do rankingu województw.

Oto kilka przykładów Punktów orientacyjnych:Typy wiosek

Przedział punktów
Wioska gracza
Wioska barbarzyńska
0 - 299
300 - 999
1000 - 2999
3000 - 8999
9000 - 10999
Over 11000


Wybór kolorów

Od teraz możesz dostosować niektóre kolory wiosek, takie jak: własne wioski, barbarzyńskie, członkowie plemienia i wrogowie.

W tym celu przejdź do Opcje > Gra:Naciskając przycisk pokaż, możesz zobaczyć paletę kolorów dla każdej kategorii, dla której możesz ustawić kolor:Jeśli wstępnie zdefiniowane kolory nie obejmują Twoich preferencji, możesz je zmienić. Po naciśnięciu odpowiedniego koloru po prawej stronie każdej opcji otwiera się paleta kolorów. Stamtąd możesz wybrać nowy kolor dla tej konkretnej opcji lub przywrócić ustawienia domyślne.Ustawienia kolorów pozostają takie same dla kont współgraczy. Oznacza to, że kiedy zalogujesz się na konto swojego współgracza, zobaczysz jego preferencje. Kolory niestandardowe są dostępne zarówno w przeglądarce, jak i w aplikacjach.


Wybierz język