Gameplay

Gameplay

Geri

Klanlar

Bir Klan bulmak

Eğer yeni bir oyuncu iseniz, olabildiğince çabuk bir klan bulmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Kendi klanınızı da yaratabilirsiniz fakat bunu yapmadan önce biraz deneyim kazanmanızı öneririz.

Bir klana katılmak için bir davet gelmesini bekleyebilir ya da bölgenizdeki klanlara başvuru yapabilirsiniz. Klanların listesini görmek için, ana menü barınızdan klan penceresini açabilirsiniz.

Çoğu klan yeni başvurulara izin verip vermediklerini gösterir. Klan liderini ve üye alım yöneticisinin ismi de listelenir. Başvurunuz konusunda e-posta yollamanız kişi budur.

Çoğu klan, başvuran kişinin kendi tarzlarına uygun olup olmadığını anlamak için bir başvuru metni ister. Bu başvurular sadece ilgili yetkiye sahip Klan Üyelerine gözükmektedir. Dolayısıyla eğer başvurunuz kabul edilmezse bu sizi yıldırmasın. Başka bir klan deneyin. Özellikle oyunun erken aşamalarında, klanlarda ve üyelerinde büyük çapta değişim görülür.Klan Profili

Klan profili, Klan hakkında hızlıca bilgi almanıza olanak sağlar. Klanın üyesi değilseniz, birçok bilgi görürsünüz:Üstte bulunan sekmeler, Klan profili ve üye listesi arasında geçiş yapmanızı sağlar. Ortadaki blok Klan ikonunu gösterir ve "teknik bilgi", üye sayısı, sıralama, Klan üyelerinin toplam puanları, vb. hakkında genel bir bakış sunar. Eğer bir Klana katılmayı düşünüyorsanız, sizin için önemli olabilecek iki durum vardır:

“Klan tipi” alanı Klana nasıl katılabileceğinizi söyler. İsteyen herkes sayfanın altında bulunan "katıl" butonuna basarak katılabilir. Puan gereksinimini unutmayın! Eğer puanlarınız gerekenin altındaysa, katılamazsınız.

“Sadece Başvuru” önce bir başvuru yazmanız gerektiğini ve Klan liderinin başvuruyu kabul edip etmeden önce onu okuyacağı anlamına gelir.

Son olarak, “kapalı” o Klanın şu an yeni üye almadığını belirtir.

Klan açıklaması kısmı size Klan başarıları hakkında bilgi verir ama Klan Lideri neyi görmeye izin verdiyse o görüntülenebilir.

“Daha fazla bilgi”ye tıklarsanız bir açılır pencere belirir ve size puanlar ve Klan puanları hakkında detaylı bilgi verir:
Klan üyeleri için Klan profili biraz daha farklı gözükür:Dış oyuncular için aynı bilgiyi vermenin yanı sıra, aynı zamanda üstte bulunan sekmelerden diplomasi, Klan forumlarına ve Klan becerilerine erişim sağlar. Klanı ve üyelerini etkileyen olaylar hakkında genel bilgi verir ve istediğiniz zaman Klandan çıkabilirsiniz.
Aktiviteler kısmında, hangi Klan üyelerinin köy kazanıp kaybettiğini ve ilgili ekranın köy bilgi ekranını görüntüleyebilirsiniz. Klanınızın haklarına bağlı olarak, Klan ayarlarını da sayfanın altından değiştirebilirsiniz.


Klan Üyeleri


Klan sıralamanız böyle gözükür. Buradan, istediğiniz kolon ile sıralama yapabilirsiniz (Örn. Köye göre, şeref puanına göre, hatta aktiviteye göre). Bu sekmeden aynı zamanda Klan üyelerinizin saldırı alıp almadığını da görüntüleyebilirsiniz.


Klan hakları

Her klan üyesine verilebilecek çeşitli ayrıcalıklar vardır.
Bir üye için önceden belirlenmiş bir rol atanabilir (önder, diplomat ya da forum moderatörü gibi) ya da haklarını elle ayarlayabilirsiniz.
Haklar şunlardır:


Haklar aşağıdaki tabloda açıklanmıştır.

Sıra Açıklama
1 Diplomasi Yönetimi
Oyuncunun Klan diplomasisini yönetmesine olanak sağlar.
2 Forum Moderasyonu
Forumları ve başlıkları düzenlemeye olanak sağlar.
3 Üye Yönetimi
Oyuncunun üye yönetimini kullanmasına olanak sağlar. Bu hakkı verirken dikkatli olmalısınız. Kötü niyetli bir kullanıcı tüm üyeleri klanınızdan kovabilir.
4 Klan profili düzenleme
Oyuncunun Klan profilini düzenlemesine olanak sağlar.
5 Üye İstihdam Etme
Oyuncunun Klana üye alımını yapabilmesine olanak sağlar.
6 Klan Ayarlarını Düzenleme
Oyuncunun Klan ayarlarını değiştirmesine olanak sağlar.
7 Beceri Yönetimi
Klan Becerilerinin atanmasına olanak sağlar.

Kurucu haklarınızı istediğiniz herhangi birine her zaman devredebilirsiniz. Lütfen bunun kalıcı bir karar olduğunu ve geri alınamayacağını unutmayın.

Hint:
Bir üyeye tam anlamıyla güvenmeden tüm hakları vermeyin. Klanınızı dağıtabilir ve böyle bir durumda geri dönüş yoktur. Klanı en baştan tekrar yaratmanız gerekebilir.

Klan Forumu


Bu pencerede, klanınızın forumunu görürsünüz. Forumda, klanınızın durumunu, saldırıları ve savunmaları kolayca tartışabilirsiniz ve birbirinizi tanımak için iyi bir yoldur. Yeterli yetkiye sahip klan üyeleri forumu düzenleyebilir ve başlıkları ekleyip silebilir. Sadece forum moderatörleri ve liderler forumu yönetebilir ve üst bara kısım ekleyip çıkarabilirler.

Bir forum başlığından metin seçebilir, kopyalayabilir ve forumun başka yerine yapıştırabilir ya da oyuncuya mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Klandan ayrılmak

Eğer klanınızda mutlu değilseniz, her zaman ayrılma şansınız vardır. Klan>Profil sekmesinde "Klandan ayrıl"a tıklayıp klanınızdan çıkın.

Klan kurucusu olarak, "kurucu" haklarını devretmeden klandan ayrılamazsınız. Ya da Klanda tek kişi kalmış olarak Klanı feshedebilirsiniz.

İnaktif Klan Kurucusu

Klanınızın kurucusunun etkisiz hale gelmesi durumunda, geri kalan klan arkadaşlarınızın kurucu haklarını başka bir oyuncuya devretme seçeneği yoktur. Bu gibi durumlarda, klanınızın forumunda tüm klan üyelerinin bir sonraki kurucuları için oy kullanacağı bir konu oluşturmanız gerekir. Klanınızın bir üyesi %50 + 1 oy topladıktan sonra bir destek bileti oluşturmalısınız, bu oylamanın sonuçlarını sağlamalısınız ve kurucu hakları destek ekibi tarafından en çok oy alan oyuncuya devredilecektir.

Not:
Kurucunun hesabı hareketsizlik nedeniyle silinirse, klanınız dağılır ve tüm klan becerilerinizi kaybedersiniz! Destek ekibinden kurucu haklarını zamanında devretmesini isteyeceğinizden emin olun!Dil seç