Gameplay

Gameplay

Wróć

Plemiona

Szukanie plemienia

Rekomendowane jest aby jak najszybciej dołączyć do plemienia. Jest możliwe założenie plemienia przez siebie aczkolwiek polecamy robić to tylko doświadczonym graczom.

Aby przyłączyć do plemienia wystarczy czekać aż ktoś zaprosi Ciebie lub bezpośrednio aplikować do danego plemienia w Twojej okolicy. Wyświetlić listę plemion można poprzez kliknięcie na zakładkę "plemię" w menu głównym.

Większość plemion ma wyświetloną informację czy rekrutacja w danym plemieniu trwa. Jeśli rekrutacja trwa to zapewne będzie informacja kto w plemieniu się tym zajmuje i do tej osoby trzeba składać podania.

Większość plemion prosi o wypełnienie ankiety dzięki której są w stanie sprawdzić czy pasujecie do ich stylu gry, dlatego proszę się nie denerwować jeśli jakieś plemię nie zaakceptuje Twojego zgłoszenia. Aplikacje są widoczne tylko dla członków Plemienia posiadających odpowiednie uprawnienia. Zawsze można się zgłosić do innego plemienia zwłaszcza na początku gdy jest bardzo duża fluktuacja plemion i członków plemienia.

Profil Plemienia

Profil plemienia daje Ci szybko podgląd plemienia. Nie będąc członkiem plemienia masz dostęp do wielu informacji:Zakładki na górze pozwalają na przełączenie się pomiędzy profilem plemienia i listą jego członków. Blok w centrum pokazuje ikonę plemienia i daje podgląd na "dane techniczne", ilość członków, ranking, łączną ilość punktów członków plemienia i tak dalej. Jeśli zastanawiasz się nad dołączeniem do plemienia to ma ono jeszcze dwa dodatkowe aspekty, które mogą być dla Ciebie ważne:

Pole “typ plemienia” podpowie jak dołączyć do plemienia. Zdarza się, że każdy może dołączyć do plemienia poprzez proste kliknięci przycisku "dołącz", zlokalizowanego na dole strony. Bądź świadomy tego punktu wymogów. Jeśli Twoje punkty są poniżej tych wymagań to nie możesz dołączyć.

Tylko aplikacje” wskazuje, że trzeba napisać aplikację i następnie lider plemienia podejmuje decyzję o przyjęciu (lub odrzuceniu) podania. Na koniec, “zamknięte” wskazuje na to, ze plemię nie przyjmuje nowych członków w tym momencie.

Opis plemienia także daje Ci informacje dotyczące osiągnięć plemienia, ale tylko tych, które lider plemienia zdecydował się pokazać. Po kliknięciu na “więcej informacji” pojawi się wyskakujące okienko przedstawiające bardziej szczegółowe informacje dotyczące punktów oraz punktów bitewnych plemienia:Dla członków plemienia profil plemienia wygląda trochę inaczej:Daje to nie tylko te same informacje co graczom zewnętrznym, ale również daje dostęp do dyplomacji, forum plemienia oraz Umiejętności Plemienia poprzez zakładki na górze. Daje przegląd wydarzeń dotyczących plemienia i jego członków, a także pozwala opuścić plemię, jeśli chcesz. W sekcji wydarzeń możesz także zobaczyć, który członek Plemienia podbił lub stracił wioskę i możesz bezpośrednio otworzyć ekran informacji o wiosce dotyczący danej wioski. W zależności od Twoich uprawnień w plemieniu można także zmienić ustawienia plemienia na dole strony.


Członkowie Plemienia


Tak wygląda ranking Plemienia. Z tego miejsca możesz posortować listę zgodnie z kolumnami (przykładowo według wiosek, punktów honoru czy nawet według aktywności). W tej zakładce jesteś w stanie także zobaczyć czy któryś z członków Twojego Plemienia jest atakowany.


Prawa w plemieniu

Istnieje wiele przywilejów (praw), które mogą być nadane każdemu graczowi w plemieniu.

Możesz wybrać wstępnie zdefiniowaną rolę (jak lider, dyplomata lub moderatorem forum) dla członka lub też nadać prawa ręcznie.

Oto te prawa:


Prawa będą wyjaśnione w poniższej tabeli zaczynając od ikony po lewej stronie.

Kolejność Opis
1 Zarządzanie dyplomacją
Pozwala graczowi administrować Plemienną dyplomacją.
2 Moderacja Forum
Pozwala na edycję forum i wątków.
3 Zarządzanie członkami
Pozwala graczowi na zarządzanie wszystkimi członkami Twojego Plemienia. Powinieneś być ostrożny nadając to prawo, ponieważ złośliwy gracz może wyrzucić wszystkich graczy plamienia.
4 Edycja profilu Plemienia
Pozwala graczowi na dokonywanie zmian w profilu Plemienia.
5 Rekrutuj członków
Pozwala graczowi na zajmowanie się rekrutacją Twojego Plemienia.
6 Edycja ustawień Plemienia
Pozwala graczowi na dokonywanie zmian w ustawieniach Plemienia.
7 Zarządzaj Umiejętnościami
Pozwala na przypisywanie Umiejętności Plemienia

Możesz przekazać prawa Założyciela Plemienia w każdym momencie. Miej na uwadze, że ta czynność jest nieodwracalna.

Wskazówka:
Nigdy nie nadawaj wszystkich praw osobom, chyba że im ufasz. Mogą oni wtedy rozwiązać plemię czego nie da się już cofnąć. Trzeba zakładać plemię od podstaw.


Forum plemienne


W tym oknie możesz zobaczyć jak wygląda forum plemienia. Możesz tam rozmawiać o sprawach plemienia, jest to też dobre miejsce do poznania lepiej swoich współplemieńców. Członkowie plemienia, którzy posiadają odpowiednie prawa mogą moderować forum czyli dodawać oraz usuwać wątki. Tylko moderatorzy i administratorzy plemienia mogą zarządzać forum.

Możesz zaznaczyć i skopiować tekst z tematu forum i wkleić go do innej sekcji forum lub wysłać w wiadomości do innego gracza.


Opuszczanie plemienia

Jeśli jesteś niezadowolony ze swojego plemienia, możesz je opuścić. Aby to zrobić kliknij "Opuść plemię" znajdujące się na dolnym pasku w zakładce Plemię ->Profil plemienia. Jeśli jesteś założycielem nie możesz opuścić plemienia dopóki nie przekażesz praw założyciela innej osobie albo po prostu usuń swoje plemię jeśli jesteś jedyną osobą w nim.

Nieaktywny założyciel

W przypadku, gdy założyciel twojego plemienia stanie się nieaktywny, pozostali członkowie plemienia nie mają możliwości przeniesienia praw założyciela na innego gracza. W takich przypadkach musisz stworzyć wątek na forum swojego plemienia, w którym wszyscy członkowie plemienia będą głosować na swojego następnego założyciela. Gdy członek twojego plemienia zbierze 50% + 1 głos, musisz stworzyć zgłoszenie wsparcia, podać wyniki tego głosowania, a prawa założyciela zostaną przekazane przez zespół wsparcia na gracza, który ma najwięcej głosów.

Uwaga:
Jeśli konto założyciela zostanie usunięte z powodu braku aktywności, twoje plemię zostanie rozwiązane i stracisz wszystkie umiejętności plemienia! Upewnij się, że poprosisz zespół wsparcia o przekazanie praw założyciela na czas.Wybierz język